verze pro tisk

Jak se obléci na pohovor, abyste zvýšili své šance na získání pracovního místa?

4. srpen 2014

Ve chvíli, kdy se ucházíte o práci a jdete na pracovní pohovor, měli byste se vážně zamyslet nad tím, jak se na tuto příležitost vhodně obléci. Špatně zvolené oblečení totiž může mít za následek, že váš potencionální zaměstnavatel dá přednost někomu jinému.

Zdroj: getfashion.czZdroj: getfashion.cz

Dámské oblečení na pohovor

Platí to pro dámy i pány. Zvláště ženy však v tomto ohledu musí být na pozoru. Je pravidlem, že pokud jdete na pracovní pohovor, sluší se vzít si oblek, který nebude příliš vyzývavý, avšak zároveň by neměl být příliš upjatý. Dámám se tak doporučuje vzít si na sebe slušivé halenky či dámské topy. Důležitou roli přitom hrají i barvy. Zvolte raději decentnější barevné odstíny. Příliš křiklavé barvy totiž mohou působit nemístně. Pozor si dejte také na výstřih. Některé zaměstnavatele může odradit žena, která přijde v halence či topu s hlubokým výstřihem. Raději zvolte decentní dámské košile, které působí ladně a nevyzývavě.

Jak se mají obléknout pánové

U pánů platí, že by si ideálně měli obléci oblek s kravatou. Záleží samozřejmě na tom, o jaké místo se ucházíte. Oblek není nutný například ve chvíli, kdy se jdete ucházet o práci zedníka. Naopak ve chvíli, kdy chcete získat lukrativní manažerské místo, je naprosto nevhodné přijít v kraťasech a plážovém tričku. Takovéto oblečení vás stoprocentně o danou pracovní příležitost připraví.

První dojem je na pohovoru nejdůležitější

Oblečení hraje při pracovním pohovoru velmi důležitou roli. Zaměstnavatel si na vás udělá první dojem už v okamžiku, kdy vejdete do dveří. Kromě samotného oblečení však nesmíte zapomenout ani na patřičnou hygienu. Před schůzkou se příjemně navoňte, použijte deodoranty. I nepříjemný pach a pot mohou být příčinou toho, že o vás zaměstnavatel nebude mít zájem. Jeho představa, že by s člověkem, který páchne už od dveří, měl trávit každý den několik hodin, určitě není lákavá.

Dámské košile, topy a halenky, v nichž uděláte na svého budoucího zaměstnavatele dojem, pořídíte v internetovém obchodě GetFashion.cz. Tento eshop nabízí atraktivní dámské oblečení nejen pro důležité a slavnostní chvíle, ale i pro volný čas, a to za velmi příznivé ceny.

Komerční sdělení Placla.cz

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Čtěte také...

Jak se obléci na pohovor, abyste zvýšili své šance na získání pracovního místa?

Jak se obléci na pohovor, abyste zvýšili své šance na získání pracovního místa?

Ve chvíli, kdy se ucházíte o práci a jdete na pracovní pohovor, měli byste se zamyslet nad tím, jak se na tuto příležitost vhodně obléci. Špatně zvolené oblečení může mít za následek, že váš potencionální zaměstnavatel dá přednost někomu jinému.

Jak se zbavit nervozity?

Jak se zbavit nervozity?

Čeká vás pracovní pohovor nebo důležité jednání? Máte před třídou přednášet seminární práci? Máte před prvním veřejným vystoupením? Těšíte se na první rande? Bojíte se, jak to zvládnete, jestli tréma a nervozita nepřevezmou kontrolu nad vašimi smysly? Každý to známe, rozklepané ruce, pot na čele, tř…


Člověče, seznam se!

Člověče, seznam se!

Milé dámy, už vás nebaví to věčné čekání, až si pro vás přijede princ na bílém koni? Už vás nebaví trávit večery v osamění s knihou? Trápí Vás, že se ve Vaši blízkosti nenachází mužská podpora, která by si Vás hýčkala, se kterou byste prožívala všechny Vaše strasti i slasti, tvořila, věnovala se svý…

Spodní prádlo: Vyberte si to pravé pro vaši postavu

Spodní prádlo: Vyberte si to pravé pro vaši postavu

Chtěla byste si udělat radost a vypadat pěkně, ale nevíte, jaké oblečení si pořídit? Chcete si připadat alespoň na chvíli výjimečná? Zkuste tentokrát investovat do spodního prádla a vyberte si to pravé pro vaši postavu.