verze pro tisk

Francouzská manikúra krok za krokem

24. duben 2012

Upravené nehty – vaše vizitka

Francouzská manikúra krok za krokemFrancouzská manikúra krok za krokem

Upravené nehty jsou vizitkou každé ženy. Základem pěkných nehtů je dobrá péče o ně. Pěstěné nehty by zkrátka měla mít každá žena. Asi nejpopulárnější úpravou nehtů všech dob je francouzská manikúra. Je nadčasová, elegantní a přesto dává prostor k decentnímu dozdobení nehtů.

Francouzská manikúra – začínáme!

Manikúru vždy provádějte v dobře větrané místnosti. Pokud jsou na nehtech ještě viditelné stopy předchozího nalakování, nehty dokonale odlakujte. Je také důležité odstranit veškeré nečistoty z nehtů.

Pilování nehtů

Dalším krokem je pilování nehtů do vámi požadovaného tvaru. Při francouzské manikúře jsou nehty většinou pilovány do hranatých tvarů, ale volba záleží jen na vás, oválné či do kulata tvarované nehty budou vypadat také dobře. Pokud máte slabé a třepící se nehty, můžete poté ještě nanést zpevňující péči na nehty, které vaše nehty posílí a sníží jejich lámavost.

Francouzská manikúra s šablonou, nebo radši ne?

Použít nebo nepoužít šablonu? Je to otázka vaší šikovnosti. Pokud si věříte, nebo máte v malování na nehty již praxi, můžete bílý okraj nakreslit bez větších problémů i bez šablony. Pokud jste začátečník, doporučujeme zakoupit speciální šablony pro francouzskou manikúru. K dostání jsou v každé drogérii. Šablonu nalepte pod nehty a poté pouze kopírujte její obrys. Tak budete mít jistotu, že nehty budou dokonalé.

Závěrečné lakování

Na závěr vás čeká lakování nehtů. Barva je jen na vás, ale doporučuje se vyhýbat se neonovým barvám. Zkrátka a dobře s francouzskou manikúrou tyto barvy nevypadají dvakrát dobře. Radši volte pastelové barvy – meruňkovou, světle růžovou, či slonovou kost.

Jarní francouzská manikúra

I manikúra podléhá určitým trendům. Toto jaro je verdikt jasný: metalické barvy. A týká se to i nehtů. Klasické bílé „oblouky“ nahradily zlaté, stříbrné, měděné a kovově lesklé. Nejčastěji jsou kombinovány s lakem na nehty v temných barvách. Zdá se tedy, že klasické růžovobílé kombinaci již odzvonilo. Nebo alespoň pro tuto sezónu.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Čtěte také...

Akné: Jak s ním účinně bojovat?

Akné: Jak s ním účinně bojovat?

Také jste již zažili, že jste měli důležitou schůzku a chtěli jste vypadat krásně, ale co se nestalo… ráno jste se probudili a na obličeji se rýsoval červený pupínek? Přečtěte si, jak účinně bojovat s akné a jistě se vám to znovu nestane.

Martina - jak se mám líčit?

Dobrý den, ráda bych se poradila, jak se mám líčit. Mám tmavě hnědé vlasy, zeleno-modro-šedivé oči s hnědými tečkami. Ráda bych oči více zvýraznila a oživila. Jen nevím, jaké mám používat barvy. Pleť mám světlou, ale ne jako Sněhurka. Na sluníčku nejdřiv zčervenám a pak zhnědnu. Předem děkuji za o…


Šampóny na vlasy

Šampóny na vlasy

Vlasy jsou tou nekrásnější ozdobou každého člověka. Muže i ženy. Ale jen krásné a zdravě vypadající vlasy Vás mohou udělat ještě krásnější. Kvalitní vlasová kosmetika je hlavní krok, jak získat vlasy, po kterých skutečně toužíme. U vlasových přípravků je důležité vybírat kvalitního dodavatele.

Brýle - Trendy doplněk pro moderní ženu

Brýle - Trendy doplněk pro moderní ženu

V minulých dobách patřily dioptrické brýle mezi nutné zlo, a pokud je žena musela nosit, obvykle se necítila příliš ve své kůži. Dnešní doba nám však nabízí brýle nejrůznějších tvarů a barev. Jak si ale v takovém množství vybrat ty pravé?