verze pro tisk

Jídlem ke zdravé pleti - část II.

12. červen 2012

Zdravá a zářivá pleť jako z reklamy? Přání asi každé ženy. Jenomže jen pár z nás příroda tento dar nadělila. Pokud nemáte dokonalou pleť, nezoufejte si, téměř všechny problémy s pletí se dají v dnešní době řešit. Spoléhat však nelze jen na kosmetické přípravky, ty pleť sice z vnější vyčistí, zklidní a vyživí, ale potřeba je i zdravě jíst . A jaké potraviny jsou nejlepší pro zdravou pleť?

Jídlem ke zdravé pleti - část II.Jídlem ke zdravé pleti - část II.

Zelený čaj pro zdravou pleť

Zelený čaj je pleti velmi prospěšný – čistí a zklidňuje pleť. Můžete ho pít, nebo z něj dělat zklidňující pleťové zábaly. Zelený čaj obsahuje polyfenoly, které chrání pleť před nebezpečnými volnými radikály. Aby se účinek projevil, je třeba pít alespoň 4 šálky zeleného čaje denně.

Rajčata pro zdravou pleť

Pokud chcete mít zdravou pleť, začněte pravidelně konzumovat rajčata . Jedna německá studie nedávno prokázala, že lykopen, který rajčata obsahují, dokáže uzdravovat spálenou pokožku. V létě, kdy se pokožka snadno spálí, jsou rajčata ideální zeleninou. Navíc zpomalují poškození buněk a chrání před volnými radikály.

Losos pro zdravou pleť

Ryby by v našem jídelníčku měly být zastoupeny alespoň 3x do týdne. Maso z lososa je nejen velmi zdravé, ale má i pozitivní účinky na pleť. Zpomaluje totiž stárnutí pleti a zlepšuje pružnost pokožky.

Sladké brambory

Sladké brambory nejsou v České republice zatím moc populární, ale pokud chcete mít zdravou pleť, určitě byste je měla vyzkoušet! Obsahují totiž beta-karoten, tedy antioxidant, který zabraňuje volným radikálům v poškození kožních buněk.

Kiwi pro zdravou pleť

Kiwi nejen skvěle chutná, ale i dokonce i prospívá pleti! V první řadě je v něm spousta vitamínu C, který je důležitý pro celkový chod organismu a imunitu, ale také pomáhá při udržování kolagenu v kůži.

Slunečnicová semínka pro zdravou pleť

A na závěr jeden skvělý zdroj vitamínu E – slunečnicová semínka. Vitamín E zabraňuje stárnutí pleti a udržuje pleť mladistvou a pružnou. Vitamín E také pomáhá ke zhojení menších jizev.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Čtěte také...

Jídlem ke zdravé pleti - část II.

Jídlem ke zdravé pleti - část II.

Zdravá a pestrá strava prospívá našemu zdraví a má ještě jednu výhodu - má skvělé účinky i na náš vzhled! A které potraviny jsou nejlepší pro zdravou pleť?

Jídlem ke zdravé pleti - část I.

Jídlem ke zdravé pleti - část I.

Každý by rád měl krásnou zdravou pleť. Pokud nám ji příroda nenadělila, musíme si k ní pomoci sami. Neměli bychom zapomínat, že kosmetická péče nestačí, že je třeba i zdravě jíst. A které potraviny jsou pro pleť úplně to nejlepší?


Tipy pro zdravé vlasy

Tipy pro zdravé vlasy

Chcete mít krásné zdravé vlasy a nevíte, jak na to? S našimi tipy to bude hračka!

Péče pro každý typ pleti

Péče pro každý typ pleti

Existuje pět základních typů pleti: normální, mastná, suchá, citlivá a smíšená. Abyste mohla pleti dopřát odpovídající péči, musíte si nejprve zjistit, jaký typ pleti vlastně máte.