Co nejvíce ničí vlasy?

Co nejvíce ničí vlasy?

Časté teplo a stylizace

Žijeme v době, kdy nám technologie umožňuje širokou škálu možností, jak stylizovat vlasy. Ale jak jsem rychle zjistila, náš touha po dokonalém vzhledu může vést k vážným poškozením vlasů. Hned na začátku chci prohlásit, že největším nepřítelem vlasů je přehnané teplo. Ať už je to fén, kulma nebo žehlička na vlasy, všechno vysoké teplo ničí vlasy.

Vzpomínám si na jedno obzvlášť tristní období v mém životě, kdy jsem své vlasy pravidelně žehlila. Bylo to v době, kdy jsem byla posedlá tím, abych měla dokonale rovné vlasy. Ale brzy jsem si všimla, že moje vlasy začaly vypadat strašně suché a lámaly se. Bylo jasné, že moje touha po rovných vlasech způsobila více škody než užitku. Od té doby jsem se naučila, že ačkoli může být lákavé používat mnoho tepla na dosažení určitého vzhledu, je důležité si uvědomit, jaké to může mít následky.

Špatná strava

Když mluvíme o vlasové péči, nemůžeme přehlédnout úlohu stravy. Stejně jako naše tělo, i naše vlasy potřebují určité živiny, aby byly zdravé. Bohužel, mám pocit, že tato skutečnost bývá často opomíjena. Myslím, že když jde o vlasy, máme tendenci se soustředit hlavně na to, co na ně aplikujeme zvenčí a zapomínáme na to, co jim dodáváme zevnitř.

Toto je jedno z těchto tématických míst, kdy mám příběh z vlastního života. Pamatuji se, jak jsem během studentských let jedla strašně nezdravě. Moje stravování bylo plné rychlého občerstvení, sladkostí a procesovaných potravin. A víte, co se stalo? Moje vlasy začaly strašně vypadávat. Byla jsem zděšená a nechápala jsem, proč se to děje. Ale když jsem se poradila se specialistou, dozvěděla jsem se, že špatná strava může mít na vlasy katastrofální dopad. Od té doby se snažím jíst zdravě a dodávat svým vlasům všechny potřebné živiny.

Agresivní chemické zpracování

Není tajemstvím, že mnoho z nás se na svých vlasech ráda experimentuje. Barvení, melírování, trvalé - všechny tyto procedury nám umožňují měnit náš vzhled tak, jak nám to vyhovuje. Ale tato touha po změnách může mít pro naše vlasy ničivé následky. Chemické zpracování může způsobit velké poškození vlasů, jelikož se jedná o agresivní proces, který mění strukturu vlasů.

Jednou jsem se rozhodla, že chci změnit barvu vlasů z mé přirozené tmavé na jasně blond. A nejen, že jsem to chtěla udělat sama doma bez jakékoliv odborné pomoci, ale také jsem to chtěla udělat během jednoho dne. Jak asi tušíte, nešlo to dobře. Moje vlasy byly nakonec tak poškozené, že jsem musela jít k kadeřníkovi a nechat si je oholit. Od té doby se snažím své vlasy barvit co nejméně a když to udělám, vždy se obrátím na profesionála.

Příliš těsné účesy

Věřím, že každá z nás má svůj oblíbený účes, který nosí téměř každý den. Ať už je to culík, cop nebo drdol, mohou být tyto těsné účesy velmi praktické. Ale jak jsem se naučila, příliš často nosit vlasy těsně stažené může způsobovat nejen bolest hlavy, ale také poškození vlasů a dokonce vytržení vlasů. Těsné účesy mohou vytvořit na vlasech napětí, což může vést k jejich lámání.

Když jsem byla v škole, nosila jsem své vlasy pořád ve vysokém culíku. Přišlo mi to nejen praktické, ale také jsem si myslela, že mi to sluší. Ale postupem času jsem si všimla, že mám kolem čela méně a méně vlasů. Když jsem to vzala na vědomí, uvědomila jsem si, že je to kvůli mému neustále těsnému culíku. Od té doby se snažím nosit vlasy co nejvolněji a když si je potřebuji stažené, snažím se nepoužívat tak těsné gumičky.

Končím tento článek se slovy moudrosti, které jsem si osvojila po letech zkoušení a omylů ve své vlasové péči: vždy si pamatujte, že zdravé vlasy jsou krásné vlasy. Co děláte pro své vlasy dnes, se projeví na nich zítra. Takže pokud chcete mít krásné, zdravé vlasy, musíte se o ně starat a chránit je jménem všeho, co vám na nich záleží.

Napsat komentář

Nejnovější příspěvky