verze pro tisk

Zumba: Moderní životní styl současnosti

16. říjen 2011

Také máte poslední dobou pocit, že až přehnaně moc vysedáváte v práci u počítače, jste stále unavení, vyčerpaní a bez energie? Pokud ano, je na čase změnit svůj životní styl a začít se více pohybovat. Nabízí se mnoho možností, jak se opět dostat do lepší kondice. Já jsem pro vás osobně vyzkoušela fenomén dnešní doby- Zumbu. V mém dnešním článku se dozvíte, zda se mi osvědčila.

Zumba: Moderní životní styl současnostiZumba: Moderní životní styl současnosti

Co je to Zumba

Zumba se neodmyslitelně stala fenoménem dnešní doby a počet jejích nadšených fanoušků neustále roste. Zumba je kombinací latinsko-americké hudby spolu s vášnivými tanečními rytmy a patří mezi nejmodernější fitness cvičení dnešní doby. Jedná se do jisté míry o cvičení připomínající aerobik, je však obohaceno o prvky taneční. Základ tvoří latinsko-americké tance, zejména se zde uplatňuje salsa, samba, merengue, chacha, batchata, tango, mambo, reggaeton a flamenco. Dále se můžete naučit také základy tanců orientálních a afrických.

Proč cvičit právě Zumbu

Zumba je výborným cvičením k posílení potřebných partií vašeho těla. Pokud jste přibrali na váze nechtěná kila, Zumba vám velice účinně pomůže se jich zbavit. Vzhledem k tomu, že je založena na rytmických variacích nejrůznějších tanečních stylů, je zaručeno, že vás bude velmi bavit a stane se pro vás příjemným zpestřením vašich dní.

Zumba je nenáročným cvičením. Díky ní budete přirozeně a nenásilně posilovat vaše tělo a zhubnete přebytečná kila. Během jediné hodiny Zumby můžete spálit až 900 kalorií, neboť do cvičení zapojujete celé tělo. Také pokud máte starosti a potřebujete se uvolnit, Zumba je tou správnou volbou. Při pohybu se totiž ve vašem mozku uvolňují endorfiny- hormony štěstí, které přirozeně navozují lepší náladu.

Z hodin Zumby

Jak jsem se již na začátku zmínila, Zumbu jsem si vyzkoušela na vlastní kůži a už jsem u ní zůstala. Je to totiž velice zábavná metoda, jak se dostat do formy a zároveň se nechat unášet temperamentními rytmy latinsko-americké hudby. Za měsíc cvičení jsem zhubla 5 kilo a moje bříško a nohy se začaly krásně zpevňovat.

Mezi velké přednosti Zumby řadím také to, že ji mohou cvičit úplně všichni a bez ohledu na věk. Zumba je velice jednoduchá a zvládne ji každý, stačí se jen nechat unášet nespoutanými rytmy. Pokud Zumbu vyzkoušíte, budete opravdu mile překvapeni a budete se těšit na další a další lekce.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Čtěte také...

Zumba: Moderní životní styl současnosti

Zumba: Moderní životní styl současnosti

Také máte poslední dobou pocit, že až přehnaně moc vysedáváte v práci u počítače, jste stále unavení, vyčerpaní a bez energie? Pokud ano, je na čase změnit svůj životní styl a začít se více pohybovat. Nabízí se mnoho možností, jak se opět dostat do lepší kondice. Já jsem pro vás osobně vyzkoušela fe…

Čtyři praktické tipy, jak si udržet styl a nezahltit přitom šatník

Čtyři praktické tipy, jak si udržet styl a nezahltit přitom šatník

Vsadíme se, že i vy máte ve své šatní skříni spoustu starších kousků, které tam pravděpodobně zůstanou ležet na věky věků. Některé vyšly z módy, jiné jste si pořídila pro specifickou událost. V konečném důsledku vás stály nemalou částku a nyní zbytečně zabírají místo. Jak šatní skříni i peněžence ul…


Clip in vlasy: moderní metoda k prodloužení vlasů

Clip in vlasy: moderní metoda k prodloužení vlasů

Péče o dlouhé vlasy je mnohem náročnější a zdlouhavější nežli tehdy, máte-li krátké vlasy. Dlouhé vlasy je potřeba důkladněji umývat, rozčesávat a nezbytné je také používání různých laků a dalších kosmetických přípravků. Mnoho žen proto raději volí krátký sestřih. Někdy ovšem zalitují, že se nemohou…

Brýle - Trendy doplněk pro moderní ženu

Brýle - Trendy doplněk pro moderní ženu

V minulých dobách patřily dioptrické brýle mezi nutné zlo, a pokud je žena musela nosit, obvykle se necítila příliš ve své kůži. Dnešní doba nám však nabízí brýle nejrůznějších tvarů a barev. Jak si ale v takovém množství vybrat ty pravé?