verze pro tisk

Výběr podprsenky

7. červen 2012

Jednou z velmi důležitých součástí dámského spodního prádla jsou podprsenky. Vyjít si do společnosti v šatech, pod nimiž bude chybět podprsenka, může být mnohými označeno jako velké faux pas. Je sice pravdou, že společnost je v tomto směru oproti dřívějšku mnohem tolerantnější a nošení podprsenek tak již není zdaleka takovou samozřejmostí, nicméně podprsenky by rozhodně neměly chybět ve skříni či šuplíku žádné ženy.

foto: pradelkoprotebe.czfoto: pradelkoprotebe.cz

Velikost podprsenky

Volba podprsenky samozřejmě závisí na tom, jak velké má žena poprsí. Pro menší poprsí jsou vhodné kupříkladu push up podprsenky, které ženám dopřejí pocit výraznějšího dekoltu a může se jim tak ve společnosti zvýšit sebevědomí. Pro ženy s bujnějším poprsím jsou naopak vhodnější soft podprsenky, tedy podprsenky bez vycpávek. Ty by navíc měly mít širší ramínka.

Materiál

Kromě velikosti pak při výběru podprsenky rozhoduje samozřejmě i materiál, z něhož je toto spodní prádlo vyrobeno, v tomto směru je výběr v obchodech velmi rozmanitý, výběr ovlivňuje kupříkladu i vrchní oblečení. Platí například, že pod přiléhavé šaty není nejvhodnější použít krajkovou podprsenku, ta by totiž byla příliš výrazná, v tomto případě by ženy raději měly sáhnout po bezešvých podprsenkách, které jsou méně výrazné. Na citlivou pleť pak není příliš vhodné používat podprsenky ze syntetických materiálů, mohly by zapříčinit vznik ekzémů či vyrážek.

Barva podprsenky

V neposlední řadě výběr podprsenky ovlivňuje také její barva. V tomto ohledu jednoznačně převládají podprsenky klasických barev, tedy černé a bílé. Tyto barvy se hodí prakticky k jakémukoliv svrchnímu oblečení. Vždy platí, že by barvy neměly být příliš překombinované. Pakliže zvolíme podprsenku určité barvy, je vhodné zvolit i stejnou či podobnou barvu i u kalhotek.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Čtěte také...

Výběr podprsenky

Výběr podprsenky

Jednou z velmi důležitých součástí dámského spodního prádla jsou podprsenky. Vyjít si do společnosti v šatech, pod nimiž bude chybět podprsenka, může být mnohými označeno jako velké faux pas.

Výběr parfémů a vůní

Výběr parfémů a vůní

Nevíte, jak vybrat správné parfémy pro muže či ženy? Výběr parfémů by se měl řídit především instinkty a citem.


Výběr správného make - upu

Výběr správného make - upu

Vybrat správný make – up (nebo podkladový krém) není jen tak. Je třeba vhodně zvolit barvu, konzistenci a vlastnosti. A jak by měl výsledek vypadat? Hlavně přirozeně! Nanesený make – up by měl splývat s tváří a v podstatě by o něm neměl nikdo vědět.

Spodní prádlo: Vyberte si to pravé pro vaši postavu

Spodní prádlo: Vyberte si to pravé pro vaši postavu

Chtěla byste si udělat radost a vypadat pěkně, ale nevíte, jaké oblečení si pořídit? Chcete si připadat alespoň na chvíli výjimečná? Zkuste tentokrát investovat do spodního prádla a vyberte si to pravé pro vaši postavu.