verze pro tisk

Jak být krásnou i v těhotenství

10. říjen 2011

A je to tady. Konečně přišel onen vysněný moment, na který jste tak dlouho čekali. Na těhotenském testu se náhle místo jedné čárky objeví dvě a vy si můžete být jistá jedním- jste těhotná. Jak ale o sebe v následujících měsících pečovat tak, abyste stále byla krásná, žádoucí a cítila se dobře? To se vám pokusím dnes nastínit ve svém článku.

Jak být krásnou i v těhotenstvíJak být krásnou i v těhotenství

Těžká zátěž pro organismus

Těhotenství je jednou z velice zátěžových zkoušek pro váš organismus. S otěhotněním se totiž postupně začíná měnit jak vaše tělo, tak i psychická stránka vaší osobnosti. Někomu se v těhotenství výrazně zlepší kvalita pleti i vlasů a celé těhotenství prožívá velice dobře. Na druhé straně jsou ženy, kterým se pleť i vlasy velmi zhorší a také začnou trpět neustálými změnami nálad, způsobenými velkými výkyvy hormonů. Nezávisle na tom, do které z těchto skupin patříte, je zajisté třeba o sebe začít pečovat trochu jinak, než jste byli do teď zvyklé.

Vhodná péče o pokožku těla

Pokud jste před otěhotněním o svoji pokožku příliš nepečovala, nyní byste to měla rychle napravit. Nejdůležitější je péče pravidelná, zejména v oblasti bříška, stehen a také prsou. Na těchto místech se totiž v těhotenství tvoří nejvíce strií. Nejlépe je si pořídit péči v podobě kvalitních olejů a krémů, které vaši pokožku krásně promastí a zjemní. Jedním z doporučených tipů pro vás může být také masáž. Ta ovšem musí být prováděna pouze odborníkem, kterého musíte informovat dopředu o vašem stavu. Po masáží se budete cítit jako znovuzrozená.

Péče o pleť a vlasy

Mnoha ženám se v těhotenství o něco změní kvalita pleti a vlasů. Pokud patříte k těm šťastnějším, které těhotenstvím zkrásní, lze vám jen blahopřát. Pokud však s těhotenstvím přibude na vašem obličeji akné či se vám začnou více mastit vlasy, bude nezbytné tuto situaci řešit co nejrychleji.

Zajisté bude třeba zvolit si správnou kosmetiku, která vám pomůže, a vy se budete cítit dobře. Nejlepší je volit krémy, které jsou dermatologicky testovány a nemohou vám tak způsobit žádný ekzém. Dále jsou také vhodné přípravky, které účinně regulují tvorbu mazu. Pro zkvalitnění vlasů je dobré začít používat co nejméně chemikálií. Pokud se pravidelně barvíte, je v době těhotenství lepší zvolit místo dlouhotrvající barvy pouze lehké přelivy či si nechat vlasy jemně promelírovat.

Užijte si těhotenství

Těhotenství je jedno z nejkrásnějších období v našem životě. Pokud budete dodržovat mé rady, budete zajisté tou nejkrásnější „těhulkou“ na světě. A není přece nic důležitějšího, než aby jste se cítila dobře vy i vaše dítě.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Čtěte také...

Jak být krásnou i v těhotenství

Jak být krásnou i v těhotenství

A je to tady. Konečně přišel onen vysněný moment, na který jste tak dlouho čekali. Na těhotenském testu se náhle místo jedné čárky objeví dvě a vy si můžete být jistá jedním - jste těhotná. Jak ale o sebe v následujících měsících pečovat tak, abyste stále byla krásná, žádoucí a cítila se dobře? To s…

Polohy ve spaní - vliv na zdraví a krásu

Polohy ve spaní - vliv na zdraví a krásu

Na kvalitě spánku se podílí více faktorů a jedním z nich je i samotná poloha ve spánku. Některé jsou totiž zcela nevhodné z hlediska zdraví, jiné zase škodí kráse. A v jaké poloze spíte vy?


Jak funguje kryolipolýza

Jak funguje kryolipolýza

Za kryolipolýzu označujeme neinvazivní (nechirurgické) zmražení tukových buněk. Tato metoda je zcela bezbolestná a bezpečná a je jednou z posledních novinek v estetické medicíně. Zmražením dochází k odbourávání podkožního tuku, který je následně přirozenou cestou vyplaven z těla ven.

Triky pro krásu: Jak vypadat dokonale?

Triky pro krásu: Jak vypadat dokonale?

Každá z nás chce být co nejkrásnější. Jak to ale udělat, když jsou naše oči příliš malé, naše rty vypadají nevýrazně či máme příliš rozšířený nos? Dnes vám přináším osvědčené triky pro krásu, díky kterým budete vypadat vždy dokonale.