verze pro tisk

Při hubnutí si dávejte pozor na příliš drastické diety

13. listopad 2012

Mnoho z vás si jistě říká, že by se hodilo, pokud byste shodila alespoň nějaké kilo. Najde se naopak jen minimum žen, které jsou se svojí postavou zcela spokojené a shazování kil pro ně není aktuálním problémem.

Při hubnutí si dávejte pozor na příliš drastické dietyPři hubnutí si dávejte pozor na příliš drastické diety

Když už se pustíte do hubnutí, zvolte vhodnou dietu

Existuje několik možností, jak docílit hubnutí. Odborníci a bohužel i mnozí laici se dnes doslova předbíhají v názorech, která dieta je lepší. Na tuto otázku není jednoznačná odpověď, platí však jedno obecné pravidlo- hubnutí by nemělo nijak výrazně zasáhnout do vašeho života. Mám tím na mysli, že pokoušíte-li se zhubnout, není radno hubnutí docílit nějakou drastickou dietou, kdy snížíte příjem potravin a v nich obsažených minerálů, vitamínů a dalších důležitých látek na minimum. Tělo pak sice ztrácí na váze, zároveň však dochází k neúměrného zatěžování a vyčerpání organismu. V případě, že se pouštíte do diety, je rozhodně doporučováno vše zkonzultovat se skutečnými odborníky na zdravou výživu, případně pak také se svým lékařem či dietologem.

Základní dělení diet

Diety, které vedou k hubnutí, lze rozdělit do mnoha kategorií. Pokud jsou zamřeny skutečně na hubnutí, mluvíme o takzvaných redukčních dietách. Existují však také diety, které mají za cíl zlepšit fyzický stav, v tomto případě se jedná o takzvané léčebné diety či diety, které upravují životosprávu. Jejich pomocí nejen snižujete tělesnou hmotnost, ale také si zvykáte na zdravou výživu a stravovací návyky.

Na to, jak bude hubnutí účinné, může mít vliv nejen změna stravy a její intenzita, ale také například to, zda kouříte. Pakliže patříte mezi milovnice cigaret, pak si namísto běžných tabákových cigaret dopřejte raději elektronickou cigaretu. Ta nejen sníží přísun škodlivých látek do těla, ale také vám ušetří spoustu peněz, což jistě není na škodu. Kvalitní elektronickou cigaretu pořídíte kupříkladu v eshopu el-cigaret.sk.

To, že hubnutí probíhá v pořádku a neničí váš organismus, mohou naznačovat různé faktory. Pakliže vám například vaše vlasová kosmetička poví, že vám začaly příliš vypadávat vlasy, asi něco není v pořádku. Pak nepomůže ani sebelepší profesionální vlasová kosmetika. Špatné stravovací návyky mohou být rozeznatelné také například při pohledu na pokožku. S hubnutím a dietami se to zkrátka nesmí přehánět. Je lepší mít o nějaké to kilo navíc, nežli si ničit zdraví.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Čtěte také...

Při hubnutí si dávejte pozor na příliš drastické diety

Při hubnutí si dávejte pozor na příliš drastické diety

Mnoho z vás si jistě říká, že by se hodilo, pokud byste shodila alespoň nějaké kilo. Najde se naopak jen minimum žen, které jsou se svojí postavou zcela spokojené a shazování kil pro ně není aktuálním problémem. Existuje několik možností, jak docílit hubnutí. Odborníci a bohužel i mnozí laici se dne…

Jak na hubnutí? Důležité je mít pocit sytosti a nepřejídat se

Jak na hubnutí? Důležité je mít pocit sytosti a nepřejídat se

Slíbili jste si začátkem roku, že už konečně uděláte něco s přebytečnými kilogramy, ale stále se vám to nedaří? Problém může být v tom, že si zkrátka neumíte odepřít jídlo. Jakmile ho vidíte, začíná vás trápit pocit hladu. Právě tomu se dá předejít,


Jak dostat z těla toxické látky a hubnout? Díky nové metodě už nemusíte spořádat kila ovoce

Jak dostat z těla toxické látky a hubnout? Díky nové metodě už nemusíte spořádat kila ovoce

Rozhodli jste se konečně něco dělat se svojí nadváhou, ale nevíte, jak na to? Dnes už nemusíte nutně prodělat drastické diety a jíst jen spoustu ovoce a zeleniny. Díky nové metodě, která spočívá v konzumaci doplňku stravy ze zelené kávy, organismus z

Footer

Footer