verze pro tisk

K relaxaci je dobré využívat vířivku

2. červen 2012

Pakliže chceme o své tělo pečovat opravdu důkladně, pak nesmíme zapomenout ani na potřebnou regeneraci a odpočinek. Organismus, který je neustále vystavován stresu a nadměrné zátěži, mnohem hůře regeneruje a dochází k jeho rychlejšímu stárnutí.

Foto: virivkysauny.czFoto: virivkysauny.cz

Zdravý jedinec potřebuje kromě spánku také kvalitní regeneraci. Ta může probíhat pomocí různých procedur. Mezi nejčastější procedury patří různé masáže a wellness cvičení. Velmi pozitivní účinky na unavené tělo má také pobyt ve vířivce.

Každodenní regenerace

Vířivky jsou běžnou součástí vybavení relaxačních a wellness center. Ne každý však má čas pravidelně chodit někam do wellness zařízení. V tom případě nezbývá, než si doma zřídit vlastní vířivku. Domácí vířivky nejsou nijak zvlášť drahým zařízením, přesto se jedná o báječný způsob, jak si dopřát dokonalou regeneraci každý den. Vířivku lze umístit přímo do prostoru koupelny domu, případně ji lze nainstalovat i do jiných místností, někdy se využívají také venkovní prostory, kdy se jedná o takzvané venkovní vířivky.

Účinky vířivé vany na lidský organismus

Příznivé účinky vířivky jsou známy již po mnoho let. Teplá tryskající voda dokáže dělat doslova zázraky. Odstraňuje z těla bolest, únavu a napětí. Pomáhá na klouby, svalstvo, k odstranění bolesti v končetinách atd. Má však také pozitivní účinky na náš psychický stav. I krátký pobyt ve vířivce nás zbaví přebytečného napětí a stresu, z vířivky tak vyjdeme naprosto uvolněni. Právě pro tento důvod mnozí odborníci doporučují využívat vířivky před tím, než jdeme spát.

O vířivkách a jejích kladných účincích by se dalo napsat jistě mnohem více. Pakliže máte starost o své tělo a nechcete trpět bolestmi či zbytečným stresem, pořiďte si domů vířivku. Domácí vířivka je skvělým doplňkem, který jistě ocení celá rodina.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Čtěte také...

K relaxaci je dobré využívat vířivku

K relaxaci je dobré využívat vířivku

Pakliže chceme o své tělo pečovat opravdu důkladně, pak nesmíme zapomenout ani na potřebnou regeneraci a odpočinek. Organismus, který je neustále vystavován stresu a nadměrné zátěži, mnohem hůře regeneruje a dochází k jeho rychlejšímu stárnutí. Zdravý jedinec potřebuje kromě spánku také kvalitní r…

Index

Index


Dopřejte si domácí relax

Dopřejte si domácí relax

Nevlídného a sychravého počasí se v nadcházejících dnech je asi těžko zbavíme. Pokud se Vám tedy nechce ven, klidně zůstaňte doma a odpočívejte. Dopřejte si tu správnou relaxaci a načerpejte nové síly.

Brýle - Trendy doplněk pro moderní ženu

Brýle - Trendy doplněk pro moderní ženu

V minulých dobách patřily dioptrické brýle mezi nutné zlo, a pokud je žena musela nosit, obvykle se necítila příliš ve své kůži. Dnešní doba nám však nabízí brýle nejrůznějších tvarů a barev. Jak si ale v takovém množství vybrat ty pravé?