verze pro tisk

Zaručený recept na lesklé vlasy- Léty prověřené „babské“ rady

8. říjen 2011

Vlasy, neodmyslitelný prvek naší osobnosti, na kterém si každý z nás velice zakládá. Naše vlasy dokážou již na dálku signalizovat okolí, zda jsou jejich nositelé zdraví. Co ale dělat v případě, že jsou naše vlasy nepoddajné, lámou se a po jejich lesku nezbývají ani stopy? Zaručené rady přímo od našich babiček se dozvíte v tomto článku.

Zaručený recept na lesklé vlasy- Léty prověřené „babské“ radyZaručený recept na lesklé vlasy- Léty prověřené „babské“ rady

Mocná síla lesklých vlasů

Mnoho z nás si ani neuvědomuje, jak důležitou roli v našem životě hrají zdravé a krásně lesklé vlasy. Ale jsou to právě ony, které na první pohled zaujmou. Zdravé vlasy jsou totiž jasnou zárukou zdraví jejich nositele. Podle statistik jsou právě vlasy tím, co člověka na ostatních upoutá na první pohled, jsou totiž signálem krásy. Zdravá a krásná hříva je cílem snad každého z nás.

V mnoha věcech nám mohou přijít názory našich babiček velmi zastaralé a většinou říkáme, že žijí ještě ve staré době, neboť moderní svět přináší četné změny. Avšak v některých věcech se můžeme od našich předků učit. Jednou z nich je, jak se správně starat o své vlasy.

Osvědčená babská rada č. 1- Vlasová relaxace

Vlasy jsou v dnešní době velmi přetěžovány všelijakými chemickými barvami, odbarvovači a také samotným prostředím kolem nás. Dopřejte proto svým vlasům odpočinek, aby tak mohly načerpat ztracenou energii. Hýčkejte své vlasy osvědčenými zábaly. Zkuste proto smíchat například vaječný žloutek s trochou olivového oleje či heřmánek s několika kapkami citronu. Získanou směs si naneste po celé délce vlasů a nechte působit alespoň 30 minut a poté opláchněte. Výsledkem budou, dle našich babiček, krásně lesklé a provoněné vlasy.

Osvědčená babská rada č. 2- Dodržování kvalitních stravovacích návyků

Jelikož byly naše babičky velmi chytré, věděly, že není možné mít krásné vlasy pouze vnějším působením. Věděly, že cesta ke krásným lesklým vlasům vede zejména přes naše zdravé a pravidelné stravování. Jejich zkušenosti dokazují, že zejména ženy, držící neustálé a přísné diety, obvykle mívají s vlasy problémy, neboť jejich tělo nedostává všechny potřebné vitamíny a minerály. Recept pro krásné vlasy spočívá v častém konzumování rybího masa, snížené spotřebě cukrů a také živočišných tuků a dále obohacením jídelníčku o vitamin E, vitaminy skupiny B, železo, zinek, měď a jód.

Malé doporučení na závěr

Jak můžete z mého článku poznat, naše babičky opravdu věděly jak být elegantní. Důkaz jejich krásy můžete nalézt například na jedné ze starých fotografiích z jejich mládí. No nebyly to krásky? Proto vyzkoušejte jejich léty prověřené rady a vaše vlasy se stanou vděčnou chloubou vaší osobnosti.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 4.83 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Čtěte také...

Zaručený recept na lesklé vlasy- Léty prověřené „babské“ rady

Zaručený recept na lesklé vlasy- Léty prověřené „babské“ rady

Vlasy, neodmyslitelný prvek naší osobnosti, na kterém si každý z nás velice zakládá. Naše vlasy dokážou již na dálku signalizovat okolí, zda jsou jejich nositelé zdraví. Co ale dělat v případě, že jsou naše vlasy nepoddajné, lámou se a po jejich lesku nezbývají ani stopy? Zaručené rady přímo od naši…

Tipy a triky: 6 tipů na domácí masky na vlasy

Tipy a triky: 6 tipů na domácí masky na vlasy

Přinášíme vám tipy na domácí masky na vlasy, které opravdu fungují. Jejich příprava je jednoduchá a výsledky srovnatelné s profesionálními maskami.


Jemné vlasy: 3 typy jak jim dodat objem

Jemné vlasy: 3 typy jak jim dodat objem

Trápí vás stále to samé? Ráno se podíváte do zrcadla a vaše jemné vlasy jsou opět splihlé a bez jakékoliv známky objemu? Vyřešte tento problém jednou pro vždy. Přečtěte si 3 typy, jak vašim vlasům dodat objem.

Šampóny na vlasy

Šampóny na vlasy

Vlasy jsou tou nekrásnější ozdobou každého člověka. Muže i ženy. Ale jen krásné a zdravě vypadající vlasy Vás mohou udělat ještě krásnější. Kvalitní vlasová kosmetika je hlavní krok, jak získat vlasy, po kterých skutečně toužíme. U vlasových přípravků je důležité vybírat kvalitního dodavatele.