verze pro tisk

Vlasová kosmetika se silikony, nebo bez nich?

14. červen 2012

Zvolit vlasovou kosmetiku se silikony, nebo se jim raději vyhnout? Tuto otázku možná řešíte při výběru vaší kosmetické výbavy. Neexistuje univerzální odpověď a nelze jednu z nich označit za „dobrou“ a druhou za „špatnou“. Oba dva typy mají své výhody a také negativa. Pojďme se podívat na složení vlasové péče a důkladně ho prozkoumat.

Vlasová kosmetika se silikony, nebo bez nich?Vlasová kosmetika se silikony, nebo bez nich?

Silikony ve vlasové kosmetice

Na úvod se určitě hodí uvést seznam nejčastěji používaných silikonů v přípravcích na vlasy. Sami se pak po přečtení článku můžete rozhodnout, zda dáte přednost kosmetice se silikony, nebo bez nich.

Nejčastěji používané silikony ve vlasové kosmetice:

  • Dimethicone
  • Dimethiconol
  • Trimethylsilylamodimethicone
  • Stearoxy Dimethicone
  • Stearyl Dimethicone

Proč se silikony ve vlasové kosmetice používají?

Silikony se v této sféře využívají, protože mají moc vlas dokonale obalit a tím jej ochránit před působením vnějších vlivů.

Dále je vlas chráněn proti:

  • Třepení
  • Lámání
  • Mechanickému poškození (například při česání)
  • UV záření
  • Krepatění

Nevýhody silikonů

Je sice opravdu skvělé, že vlas je chráněn před vnějšími vlivy, ale má to jedno negativum: vlasu prospěšné látky se dovnitř nedostanou, jelikož silikony vlas uzavřou. Toto je velké nevýhoda i pro ty, kteří si vlasy barví. Pokud si barvíte vlasy, nikdy těsně před barvením nepoužívejte kosmetiku se silikony. Vlas se uzavře a barva do něj bude jen stěží pronikat. Ani přírodní barvy tímto obalem neprojdou a problém je také při trvalých úpravách vlasů. Ale nejvíce silikony škodí jednoznačně pokožce hlavy. Dlouhodobé používání šampónu se silikony je pro vlasy velkou zátěží. Vlasy plihnou, ztrácí objem a působí dojmem „bez života“. Ale i šampony bez silikonů mají své nevýhody, například jsou po nich vlasy sušší. Je jen na vás, kterou variantu si zvolíte, nicméně dlouhodobé užívání vlasové kosmetiky se silikony může vaše vlasy poškodit.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Čtěte také...

Vlasová kosmetika se silikony, nebo bez nich?

Vlasová kosmetika se silikony, nebo bez nich?

Jsou silikony vlasům prospěšné, nebo jim spíš škodí? A je přírodní kosmetika "bez chybičky"? Na tyto a další otázky vám odpovíme ve článku.

Vlasová terapie

Vlasová terapie

Při důkladné péči o vlasy nelze spoléhat jen na laciný šampon, který koupíme někde ve výprodeji. Levné šampony často obsahují jen minimum látek a živin, které dokáží vlasy udržet zdravé, lesklé a bez lupů. Pozor na laciné a nekvalitní šampony na vlasy Pakliže přijdeme do obchodu s vlasovou kosmet…


Jak zabránit vypadávání vlasů? Pomůže vám vlasová výživa CLINICAL hair-care

Jak zabránit vypadávání vlasů? Pomůže vám vlasová výživa CLINICAL hair-care

Trápí vás myšlenka, že vám dříve či později začnou vypadávat vlasy? Pak vězte, že se tomu dá do jisté míry zabránit, pokud vlasům a pokožce dodáte potřebné živiny. Ty obsahuje vlasová výživa CLINICAL hair-care.

Revoluční kosmetika proti vráskám

Revoluční kosmetika proti vráskám

Péče o pleť je důležitá v každém věku. Její zanedbání může vést k rychlejšímu stárnutí pokožky, což se mimo jiné projevu zvýšeným výskytem vrásek nad obočím, kolem očí či v dalších partiích. Při péči o pokožku tak nezapomínejme na kvalitní krémy a kosmetiku, která dokáže vyživovat kožní buňky a zpom…