verze pro tisk

V hlavní roli natáčky: Jak správně natáčet vlasy?

1. září 2011

Natočit si vlasy dá sice trochu práce, ale výsledný efekt za to rozhodně stojí. Natáčky dokáží vlasům dodat objem a vykouzlit svůdné lokny. Musíte si ale vybrat vhodný typ natáček a vlasy správně natočit…

V hlavní roli natáčky: Jak správně natáčet vlasy?V hlavní roli natáčky: Jak správně natáčet vlasy?

Spousta žen touží mít vlnité vlasy a dlouhé vlnité kadeře se ostatně líbí také mužům. Nabízí se hned několik způsobů, jak loken a vlnek docílit. Jednu z nejoblíbenějších variant, která je k vlasům navíc i šetrná, představují „obyčejné“ natáčky. Natáčky lze zakoupit jak v klasických kamenných, tak i v internetových obchodech.

Natáčky – výběr

Z pultů již dávno vymizely pouze „retro“ kovové natáčky a v současnosti máme na výběr z množství různých typů. Jednotlivé druhy natáček se liší použitým materiálem, způsobem aplikace i velikostí.

Měla byste mít na mysli, že ne každá natáčka splní Vaše představy o konkrétním výsledku. V první řadě musíte tedy vědět, jak má konečná úprava vypadat a podle toho se pak rozhodnete, jaké natáčky zvolíte. V úvahu musíte vzít i délku a typ vlasů.

Natáčky a jejich druhy

Pokud ráda používáte natáčky, je dobré mít v zásobě více druhů, protože pak alespoň máte na výběr z více variant účesu. Natáčky mají průměr od 5 do 40 mm. Průměr natáčky rozhodne o tom, jak moc budou vlnky velké a o bohatosti účesu.

Co se týká délky, lze s pořídit natáčky od 36 do 70 mm. Koupí dlouhých natáček nic nezkazíte.

Nabízí se například natáčky:

Elektrické (na vlasech se nechávají až do úplného vychladnutí, používají se na suché vlasy)

Nahřívací (před použitím se nahřejí ve vodní lázni, používají se na suché vlasy)

Kovové (nevhodné pro jemné vlasy, protože na nich moc nedrží)

Se suchým zipem (hodí se spíš pro krátké a rovné vlasy, protože do delších se zacuchávají)

Magické (nový typ, upevňují se pomocí háčku)

5minutové (zhotovené z měkkého materiálu, připevnění zabere jen chvilku)

Rada na domácí fixaci vlasů

Domácky vyrobené tužidlo si připravíte z ¼ vody, 1 lžičky medu, 1 lžičky vonného oleje a pár kapek octa. Do rozehřáté vody přimíchejte všechny přísady, vzniklou směs aplikujte do vlhkých umytých vlasů a nakonec vysušte.

Jak správně natáčet vlasy?

  1. Natáčejte vlhké vlasy, nikoliv mokré Mokré vlasy by totiž pod natáčkami nikdy dobře neproschly a účes by pak nedržel. Vlasy proto před natáčením nechejte mírně proschnout.
  2. Pro maximální efekt aplikujte tužidlo nebo pěnu Aby účes držel svůj tvar, tak před natočením vetřete do vlasů tužící přípravek.
  3. Postupujte odpředu dozadu Začněte hřebenem nabírat jednotlivé prameny od přední strany hlavy a postupujte dozadu. Prameny na natáčkách by měly být užší, než je samotná délka natáčky.
  4. Jakmile natáčky sundáte, netvořte ihned účes Vlasy nechejte chvíli odpočinout, až pak se pusťte do výsledné úpravy účesu.

Nepostradatelní pomocníci: tužidla a laky

Tužidla se aplikují do vlhkých vlasů (před použitím natáček). Tužidla a pěny mívají různou sílu fixace – od lehce tužících až po velmi silně tužící. Záleží však na konkrétné značce a sílu fixace je třeba si vyzkoušet a vybrat si podle toho, co Vám vyhovuje. Existuje i tužidlo speciálně na vlnité vlasy.

Laky na vlasy slouží pro konečnou fixaci vlasů poté, když máme účes již finálně dotvořený a chceme, aby nám v takové podobě i vydržel. Laky by se měly používat podle typu vlasů – například laky na barvené vlasy, laky na jemné vlasy apod. Laky na vlasy se dělí taktéž podle síly fixace, obdobně jako tužidla.

Tipy na závěr

Když nemáte natáčky, natočte si spirálky

Na noc si natočte suché pramínky vlasů kolem prstu (do tvaru šnečka) a sponkou lehce přichyťte na hlavě. Až budete mít natočené všechny pramínky, vlasy zlehka postříkejte vodou. Ráno sponky sundejte a vytvarujte do požadovaného účesu.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 3.81 hvězdiček / Hodnoceno: 16x


Čtěte také...

V hlavní roli natáčky: Jak správně natáčet vlasy?

V hlavní roli natáčky: Jak správně natáčet vlasy?

Natočit si vlasy dá sice trochu práce, ale výsledný efekt za to rozhodně stojí. Natáčky dokáží vlasům dodat objem a vykouzlit svůdné lokny. Musíte si ale vybrat vhodný typ natáček a vlasy správně natočit…

Podpatky a jak na nich správně chodit

Podpatky a jak na nich správně chodit

Prodlužují nohy, působí svůdně, ale špatně se v nich běhá na tramvaj a jejich dlouhodobé nošení neprospívá ani našemu zdravotnímu stavu. Ano, řeč je o podpatcích. Víte, jak na podpatcích správně chodit a jak se cítit co nejpohodlněji?


Chcete být sexy? - Vyberte si ty správné džíny

Chcete být sexy? - Vyberte si ty správné džíny

Chtěla byste, aby vynikla vaše hezká postava, na které v poslední době tak úporně pracujete? Snažíte se působit přitažlivě, ale nevíte, jak toho nejlépe dosáhnout? Zkuste sáhnout po džínách, nestárnoucí módě, která z vás udělá bohyni.

Šampóny na vlasy

Šampóny na vlasy

Vlasy jsou tou nekrásnější ozdobou každého člověka. Muže i ženy. Ale jen krásné a zdravě vypadající vlasy Vás mohou udělat ještě krásnější. Kvalitní vlasová kosmetika je hlavní krok, jak získat vlasy, po kterých skutečně toužíme. U vlasových přípravků je důležité vybírat kvalitního dodavatele.