verze pro tisk

Tipy pro zdravé vlasy

25. červen 2012

Říká se: vlasy, koruna krásy. A skutečně tomu tak je, vzhled vlasů ovlivňuje celkový dojem. Dlouhé krásné vlasy jsou základ. Ale jak se k nim dopracovat? Záleží na honě faktorech, pokud máte dobré genetické předpoklady, vlasy nepoškozujete mechanicky ani chemicky, je pro vás snadné mít krásné vlasy. Pokud k vám příroda nebyla tak štědrá, přečtěte si naše tipy a zjistěte, jak docílit zdravých vlasů.

Tipy pro zdravé vlasyTipy pro zdravé vlasy

Tipy pro zdravé vlasy

 • Zabraňte mechanické mu poškození kartáčem

  Všímáte si toho, jaké štětiny má kartáč, kterým se češete? Ne? Potom je na čase se podívat na svůj hřeben a zjistit, z čeho jsou štětiny vyrobeny. Vyhýbejte se plastovým kartáčům a kartáčům s nylonovými štětinami, takové mohou vaše vlasy poškodit. Nejvhodnější jsou hřebeny s kančími štětinami.

 • Vlasy češte před umytím

  Pokud máte ve zvyku česat vlhké vlasy až po umytí, pak se to budete muset odnaučit. Vlasy kartáčujte ještě před jejich mytím. Kartáčování je důležité pro zdravé vlasy, jelikož podporuje zdravý vlasový růst. Vypadaných vlasů se neděste, zdravému člověku vypadne denně až 100 vlasů.

 • Zastřihujte vlasy pravidelně

  Není pravdou, že pokud budete vlasy pravidelně zastřihávat, porostou rychleji. Je ovšem pravda, že pokud je budete pravidelně zastřihávat, budou zdravější a díky zastřiženým konečkům budou i lépe vypadat. Zastřihněte proto své vlasy každé 4-8 týdnů.

 • Tepelné úpravy ano, ale šetrně

  Vlasy můžete tepelně upravovat, ale šetrně a pokud možno ne každý den. Pořiďte si fén s ionty, který vlasy uzdravuje během vysoušení,navíc dobu vysoušení zkracuje na polovinu, je to malý zázrak! Před kulmováním/žehlením vždy použijte ochranný sprej.

 • Vlasová péče

  Používejte profesionální vlasovou péči. Zde se investice opravdu vyplatí a odměnou vám budou krásné zdravé vlasy. Vlasy péči potřebují, jelikož jsou v mnoha případech namáhány chemikáliemi, vnějším prostředím, mechanickým poškozením, atp. Rozhodně si pořiďte kvalitní masku na vlasy, olejíček proti třepícím se konečkům a kvalitní šampón bez silikonů.

 • Reklama

  [Nahoru ↑]


  Hodnocení

  Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


  Čtěte také...

  Tipy pro zdravé vlasy

  Tipy pro zdravé vlasy

  Chcete mít krásné zdravé vlasy a nevíte, jak na to? S našimi tipy to bude hračka!

  Tipy a triky: 6 tipů na domácí masky na vlasy

  Tipy a triky: 6 tipů na domácí masky na vlasy

  Přinášíme vám tipy na domácí masky na vlasy, které opravdu fungují. Jejich příprava je jednoduchá a výsledky srovnatelné s profesionálními maskami.


  Jídlem ke zdravé pleti - část I.

  Jídlem ke zdravé pleti - část I.

  Každý by rád měl krásnou zdravou pleť. Pokud nám ji příroda nenadělila, musíme si k ní pomoci sami. Neměli bychom zapomínat, že kosmetická péče nestačí, že je třeba i zdravě jíst. A které potraviny jsou pro pleť úplně to nejlepší?

  Tipy pro oslnivý lesk vašich vlasů

  Tipy pro oslnivý lesk vašich vlasů

  Oslnivě lesklé vlasy jako z reklamy nemusí být jen sen. S našimi tipy a triky budou vaše vlasy zářit!