verze pro tisk

Přírodní barvení vlasů, tónujte vaše vlasy bez použití chemie!

10. květen 2012

Ať už jste blondýna, tmavovláska, nebo zrzka, jistě občas zatoužíte alespoň po malé změně odstínu, či zvýraznění vaší barvy vlasů. Pokud ale nemáte ráda chemické barvy a přelivy na vlasy, je tento článek přímo pro vás. Poradíme vám totiž, jak vaše vlasy krásně tónovat bez použití chemie. Přírodní barvení vlasů sice nemůže radikálně změnit vaši barvu, ale může vaše vlasy rozzářit a zvýraznit.

Přírodní barvení vlasů, tónujte vaše vlasy bez použití chemie!Přírodní barvení vlasů, tónujte vaše vlasy bez použití chemie!

Přírodní barvení vlasů pro blondýnky

  • Přírodní barvení s pomocí heřmánku

Zesvětlit blond vlasy bez použití chemie je trochu oříšek. K tomuto účelu můžete použít odvar z heřmánku, který vlasy o něco ze světlý a je to asi nejšetrnější způsob zesvětlení. Heřmánek nasypte do horké vody a nechte ho v ní, dokud voda nebude vlažná. Poté si vlasy umyjte běžným šampónem, který odstraní nečistoty z vlasů. Následně vlasy opláchněte odvarem z heřmánku. Vaše vlasy budou nádherně rozzářené.

  • Přírodní barvení s pomocí citrónu

Citrón rovněž dokáže oživit blond barvu. V létě ho barvené blondýnky také používají k odstranění nazelenalého nádechu vlasů, který vzniká z koupání v chlorované vodě. Přírodní barvení citrónem je snadné, stačí vymačkat z citrónů šťávu, nanést ji na vlasy a nechat 20 minut působit. Posléze vlasy důkladně umyjte.

Přírodní barvení vlasů pro tmavovlásky

Možná už vás vaše jednolitá černá barva vlasů nebaví a chtěla byste menší změnu. Vyzkoušejte recept, který vašim vlasům dodá pěkné hnědé odlesky. Nebo máte hnědé vlasy a ráda byste svou přirozenou barvu ještě více zvýraznila. Do hrnku dejte asi 10 skořápek vlašských ořechů a 2 sáčky černého čaje. Zalijte směs horkou vodou. Po umytí vlasů opláchněte vlasy touto směsí. Vlasy nechte pokud možno přirozeně uschnout.

Přírodní barvení vlasů pro zrzky

  • Odvar z měsíčku

Pokud chcete zrzavým vlasům dodat krásný měděný odlesk, pak určitě vyzkoušejte odvar z měsíčku. Do jedné třetiny hrnku nasypte sušený měsíček a zbytek zalijte horkou vodou. Vyčkejte 20 minut a pak měsíček zceďte. Až odvar vychladne, přidejte ještě pár lžic červeného vína. Opláchněe vlasy tímto odvarem. Odvar můžete aplikovat klidně po každém mytí.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Čtěte také...

Přírodní barvení vlasů, tónujte vaše vlasy bez použití chemie!

Přírodní barvení vlasů, tónujte vaše vlasy bez použití chemie!

Přinášíme vám tipy, jak oživit vaši barvu vlasů bez použití chemie. Vaše barva vlasů může být zářivá a výrazná i bez použití profesionálních barev na vlasy.

Použití žehličky na vlasy

Použití žehličky na vlasy

Pro lepší vzhled vlasů si dívky a ženy mohou pořídit žehličku na vlasy. Toto speciální zařízení dokáže během chvíle vytvořit dokonale rovné vlasy. Díky tomu si mohou vlasy narovnat i ženy, které mají jinak přirozeně vlnité vlasy. Žehlička na vlasy je efektivním nástrojem, který pomůže vytvarovat vaš…


Clip in vlasy: moderní metoda k prodloužení vlasů

Clip in vlasy: moderní metoda k prodloužení vlasů

Péče o dlouhé vlasy je mnohem náročnější a zdlouhavější nežli tehdy, máte-li krátké vlasy. Dlouhé vlasy je potřeba důkladněji umývat, rozčesávat a nezbytné je také používání různých laků a dalších kosmetických přípravků. Mnoho žen proto raději volí krátký sestřih. Někdy ovšem zalitují, že se nemohou…

Clip in vlasy - moderní metoda prodlužování vlasů

Clip in vlasy - moderní metoda prodlužování vlasů

Krásně dlouhé vlasy může mít nyní každá žena bez toho, aniž by musela měsíce čekat na to, až jí dorostou. Existuje několik způsobů umělého prodloužení vlasů. Některé metody jsou však finančně velmi náročné a investice se ani příliš nevyplatí. V poslední době jsou velmi módním prvkem takzvané clip in…