verze pro tisk

Krásné vlasy: Trilogie osvědčených bylinek

10. prosinec 2011

Neustále zkoušíte nové a nové produkty, které zaručují krásné a lesklé vlasy bez lupů, ale nic vám nepomáhá tak, jak byste si představovali? Co takhle zkusit pomoc přímo z přírody? Přečtěte si, jaké 3 bylinky byste měli mít vždy zaručeně po ruce.

Krásné vlasy: Trilogie osvědčených bylinekKrásné vlasy: Trilogie osvědčených bylinek

Proč vlasy trpí

V dnešní době na nás působí mnoho negativních vlivů. Pohybujeme se ve znečištěném prostředí plném smogu a velice často jsme v kontaktu se stresem. Mnoho z nás nemá čas se příliš zdravě stravovat. To vše má za následek zhoršení kvality pokožky hlavy a našich vlasů. Ty se tak začnou buďto více mastit nebo naopak vysušovat. Existují však 3 osvědčené bylinky, které nám pomohou udržet vlasy krásné, silné a zdravé.

Bylinky pro krásné a silné vlasy bez lupů

Šalvěj

Šalvěj je bylinkou, která vás zaujme již svou aromatickou vůní. Pokud máte problémy s mastícími se vlasy, stane se pro vás šalvěj tou pravou volbou pro krásné vlasy. Dokáže velice účinně zabraňovat tvorbě lupů. Nechte vylouhovat asi 120 gramů listů šalvěje v horké vodě. Přibližně po 15 minutách vodu slijte, nechte ji vychladnout a opláchněte si s ní vlasy. Pokud šalvěj budete používat alespoň dvakrát týdně, vaše vlasy získají přirozený lesk a lupy budou již jen vzpomínkou.

Rozmarýn

Kůra z rozmarýnu je přímo zázrakem pro krásné vlasy. Vysušeným vlasům pomůže dodat potřebnou hydrataci a krásně zklidní pokožku hlavy. Nejlepší je převařit hrstičku rozmarýnu v 1 litru vody, poté nechte ještě 15 minut louhovat. Jakmile získaný odvar vychladne, opláchněte si jím vlasy. Pokožka hlavy se hezky prokrví a vaše vlasy budou mnohem silnější.

Kopřiva

Kopřiva je jednou z nejúčinnějších bylinek, kterými získáte krásné vlasy. Pokud si chcete nechat narůst dlouhé vlasy, není nic lepšího než využít účinky kopřivy. Obsahuje totiž velké množství minerálů a vitaminů, které přirozeně prokrví vlasovou pokožku. Kopřiva má také schopnost vlasy hezky zesvětlit. Nejlepší je si natrhat mladé kopřivy a nechat je vylouhovat asi 20 minut přibližně v 1 litru vody. Odvar nechte zchladnout a poté si jím vlasy přelijte. Vaše vlasy získají nádherný lesklý vzhled a světlejší tón.

Typy na závěr

Šalvěj, rozmarýn a kopřiva patří mezi zázračné bylinky, kterými lze docílit krásných vlasů. Pokud si vaši hřívu budete alespoň dvakrát týdně oplachovat bylinnými odvary, stane se vaše chlouba zářivě lesklou, hebkou a oživenou o potřebné vitaminy a minerály.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2.89 hvězdiček / Hodnoceno: 9x


Čtěte také...

Krásné vlasy: Trilogie osvědčených bylinek

Krásné vlasy: Trilogie osvědčených bylinek

Neustále zkoušíte nové a nové produkty, které zaručují krásné vlasy bez lupů, ale nic vám nepomáhá tak, jak byste si představovali? Co takhle zkusit pomoc přímo z přírody? Přečtěte si, jaké 3 bylinky byste měli mít vždy zaručeně po ruce.

Brazilský keratin - zázrak pro krásné vlasy

Brazilský keratin - zázrak pro krásné vlasy

V poslední době se začalo hodně mluvit o Brazilském keratinu, který slibuje, že s vlasy vykouzlí naprosté zázraky. Co to vlastně Brazilský keratin je a pro koho je určený? Brazilský keratin byl speciálně vyvinut v Brazílii v roce 2006, jeho úspěšnost začala rychle stoupat a brzy doslova „zaplavil…


Přírodní barvení vlasů, tónujte vaše vlasy bez použití chemie!

Přírodní barvení vlasů, tónujte vaše vlasy bez použití chemie!

Přinášíme vám tipy, jak oživit vaši barvu vlasů bez použití chemie. Vaše barva vlasů může být zářivá a výrazná i bez použití profesionálních barev na vlasy.

Šampóny na vlasy

Šampóny na vlasy

Vlasy jsou tou nekrásnější ozdobou každého člověka. Muže i ženy. Ale jen krásné a zdravě vypadající vlasy Vás mohou udělat ještě krásnější. Kvalitní vlasová kosmetika je hlavní krok, jak získat vlasy, po kterých skutečně toužíme. U vlasových přípravků je důležité vybírat kvalitního dodavatele.