verze pro tisk

Zkrášlující rituály z Jižní Ameriky

2. květen 2012

Ženy z Latinské Ameriky jsou známé svou výjimečnou krásou. Mají krásné dlouhé vlasy, zdravou opálenou pokožku a pěknou postavu. Genetika, řeknete si. Je pravda, že geny určitě hrají podstatnou roli, ale dalším aspektem je péče o sebe. Ženy z Latinské Ameriky zkrátka a dobře vědí, že příroda na všechno nestačí a tak si rády dopřejí zkrášlující rituály.

Zkrášlující rituály z Jižní AmerikyZkrášlující rituály z Jižní Ameriky

Nebojte se přípravků s obsahem olejů

Často se můžeme setkat s tzv. Oil-free produkty. Jedná se o kosmetické přípravky, které nejsou vyrobeny na bázi oleje. Avšak je nutno podotknout, že pokud nemáte extrémně mastnou pleť, není se třeba obávat obsahu olejů v kosmetice. Velmi často se oleje přidávají do zvláčňujících krémů, sprchových šampónů a tělových mlék.

Zkrášlující rituály – malý zázrak jojobový olej

Nebojte se je vyzkoušet, uvidíte, že vaše pokožka bude krásně hydratovaná. Nejvíce používaným olejem je olej jojobový. Tento olej má skvělé výsledky v oblasti péče o vlasy a pleť. Zejména je vhodný pro suchou pokožku.

Zkrášlující rituály pro pleť

Jojobový olej má rozličná použití. Jihoameričanky ho například míchají s třpytivým tělovým mlékem a natírají si sním pokožku, tak ještě více zdůrazní své opálení. Rovněž ho přidávají do zvláčňujících krémů, avšak v malém množství – 1 až 2 kapky. Rovněž ho používají ke zvláčnění rtů. Rovněž je jojobový olej přidáván jako složka do odličovačů. Není výjimkou, že je občas míchán s aromatickými oleji, aby pokožka byla nejen hydratovaná, ale i voňavá.

Zkrášlující rituály pro vlasy

Jihoameričanky si na svých vlasech velmi zakládají. Aby zabránily poškození vlasů slanou mořskou vodou, před koupáním vtírají do vlasů jojobový olej. Ten vlasy uzavře a zabraňuje tak jejich vysušení a poškození. Také míchají jojobový olej s šampóny a kondicionéry, které používají. Zajišťují tak svým vlasům pravidelnou hydrataci. Pokud máte hodně poškozené vlasy, jednou týdně na ně naneste jojobový oleje, zabalte je do ručníku a nechte 30 minut působit. Uvidíte, že jim tento zkrášlující rituál prospěje.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Čtěte také...