verze pro tisk

Všeho moc škodí. I přílišné péče

8. prosinec 2011

Některé ženy o sebe pečují méně, jiné více. Ač to s kosmetickými činnostmi a přípravky myslíme dobře a chceme si dopřát jen to nejlepší, ne vždy je to ku prospěchu. Říká se totiž, že všeho moc škodí. A to platí i v oblasti péče o pokožku pleti i celého těla.

Všeho moc škodí. I přílišné péčeVšeho moc škodí. I přílišné péče

Časté sprchování vysušuje pokožku

Buňky lidského těla potřebují k životu vodu, ale je tím myšleno spíše zavlažování zevnitř, čili dostatečný pitný režim. Časté omývání vodou, koupele a sprchování pokožku naopak vysušují. Mytí jednou denně je samozřejmě povoleno, ale sprchování několikrát denně už tak blahodárné účinky nemá. Když už si chcete dopřát sprchu vícekrát za den, nepobývejte ve sprše celou věčnost. Po každém sprchování nezapomeňte celé tělo natřít tělovým mlékem.

Hydratace pleti ano, ale…

Mažete se o sto šest jen těmi nejvýživnějšími krémy, které jsou na trhu k dostání? Pozor však na příliš těžké krémy, protože ty mohou na povrchu kůže vytvářet bariéru a ta naopak vstřebávání vlhkosti zabraňuje. Na den proto použijte raději lehčí krémy a výživnější péči si dopřejte na noc.

Několik vrstev přípravků pokožce nesvědčí

V současné době se nabízí tolik přípravků, že člověk se v tom pomalu přestává orientovat. Sérum, hydratační krém, vyrovnávací krém, make – up, pudr,…Vrstvení několika přípravků najednou ale pokožce škodí. Nevěřte proto všem reklamám a s vrstvením to nepřehánějte. Pokožka potřebuje dýchat. Raději zvolte jeden či dna kvalitní produkty, které zvládnou více věcí najednou (například hydratační, protivráskový a tónovací krém).

Peeling podle typu pleti

Časté obrušován pleti škodí, proto je na peelingových přípravcích doporučené použití 2 x týdně. Záleží však na typu pleti. Mastná pleť snese peeling klidně i 4x do týdne, zato pro suchou může být optimální použití jen jednou za týden. Raději zvolte jemnější peeling než přípravky s hrubými částečky.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Čtěte také...

Citlivá pleť a péče o ní

Citlivá pleť a péče o ní

Citlivá pleť si vyžaduje extra péči. Dopřáváte jí vše, co potřebuje?

Péče pro každý typ pleti

Péče pro každý typ pleti

Existuje pět základních typů pleti: normální, mastná, suchá, citlivá a smíšená. Abyste mohla pleti dopřát odpovídající péči, musíte si nejprve zjistit, jaký typ pleti vlastně máte.


Vlasová kosmetika se silikony, nebo bez nich?

Vlasová kosmetika se silikony, nebo bez nich?

Jsou silikony vlasům prospěšné, nebo jim spíš škodí? A je přírodní kosmetika "bez chybičky"? Na tyto a další otázky vám odpovíme ve článku.

Druhy vlasové kosmetiky

Druhy vlasové kosmetiky

Péče o vlasy by měla být pravidelná. Vlasy není nutné umývat každý den, nedoporučují to ani mnozí odborníci. Ideální je umývat vlasy obden, záleží samozřejmě na tom, jaký typ vlasů máme ( zda jsou náchylné na mastnotu apod.), nebo také v jakém prostředí se pohybujeme. V každém případě je pro péči o …