verze pro tisk

Víte, jak pečovat o nehty a ruce?

19. únor 2014

Každá žena chce být ve všech směrech dokonalá. Pokud vyrážíte do společnosti, je potřeba se před odchodem z domu nejen pěkně obléci, ale dbát také o svůj vzhled. Zapomenout přitom nesmíte ani na takový detail, jakým jsou nehty na rukou.

Víte, jak pečovat o nehty a ruce?Víte, jak pečovat o nehty a ruce?

Pokud byste šla do společnosti s neupravenými, nelakovanými či dokonce okousanými nehty, stoprocentně by si toho velmi brzy někdo všiml. Víte ale, jak správně pečovat o ruce a nehty, a to nejenom ve chvíli, kdy jdete někam na večírek či společenskou akci?

Péče o ruce

Pečovat o ruce a nehty je zapotřebí neustále. V opačném případě se to dříve či později projeví na jejich vitalitě a taky zdraví. Asi nemá cenu zmiňovat základní hygienu, ta by měla být naprostou samozřejmostí. Při péči o ruce však kromě mytí užívejte také různé zvláčňující krémy a prostředky, které zabraňují vysoušení a stárnutí pokožky.

Aby nehty byly zdravé a krásné

Zvláštní péči pak věnujte nehtům. Péče o přírodní nehty je hlavně pro ženy nesmírně důležitá, na nehtech zkrátka spočinou zraky mnoha lidí, s nimiž se setkáte.

V každém případě je potřeba dbát na to, aby byly dostatečně silné a zdravé a nedocházelo tak k jejich lámání. Pro zdravé nehty je nutné tělu dodávat vitamíny, dále pak také železo.

Co se týče stravy, ta musí být pestrá a vydatná právě na vitamíny a další látky. Pro zdraví nehtů jezte hodně mléčných produktů, ale také třeba vejce nebo zeleninu.

Lakování nehtů

Přírodní nehty si jistě většina z vás zkrášluje laky. Při použití laku na nehty je důležité, abyste vždy před jeho nanášením důkladně očistila nehet od předchozího laku či jiných nečistot. Použijte k tomu odmašťovací prostředky. Aby barevný lak na nehtech dlouho vydržel, doporučuji na něj nanést vrstvu bezbarvého laku, který barevný podklad a potažmo i celé nehty ochrání před poškrábáním a odloupnutím.

Pilování nehtů

Nehty samozřejmě také vytvarujte, a to nejen pomocí nůžek. Využívejte kvalitní pilník. S ním provádějte úpravu nehtů tak, že budete pilovat nehty vždy od krajních částí ke středu.

Komerční sdělení

-obs-

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Čtěte také...

Krásné a dlouhé nehty na počkání

Krásné a dlouhé nehty na počkání

Dlouhé nehty jsou dnes stejně důležitou součástí upravené osobnosti, jako čisté boty, hezké oblečení nebo pěkný sestřih vlasů.

Gelové nehty: Současný módní trend

Gelové nehty: Současný módní trend

Po krásných a pěstěných nehtech touží v dnešní moderní době jistě každá žena. Ne vždy je to však snadné, neboť kvalita našich nehtů je do určité míry hodně ovlivněna geneticky. Jak tedy získat vzhled krásně vypadajících pěstěných rukou? Jednou ze současných alternativ je gelová modeláž nehtů, která …


Akrylové nehty: Výhody a nevýhody

Akrylové nehty: Výhody a nevýhody

Trávíte až příliš času úpravou svých nehtů, protože se vám vždy jako naschvál zlomí v tu nejnevhodnější chvíli? Co takhle pro sebe něco udělat a vyzkoušet akrylové nehty? Jaké jsou jejich výhody, a nevýhody se dozvíte v dnešním článku.

Jak pečovat o pleť v zimě

Jak pečovat o pleť v zimě

Máte v zimě zarudlou a drsnou pleť? A víte, jak se o ni správně starat? Pokud se v teplotách kolem nuly pohybujete venku, vybavte se speciálními krémy, které dodají pleti potřebnou hydrataci a zároveň „zamykají“ vlhkost. K tomuto účelu se využívají látky jako mandlový olej, včelí vosk, růžová a term…