
Přístrojové metody, které vás zbaví chloupků
19. leden 2012Laserová epilace, fotoepilace, ultrazvuková epilace. Co mají tyto metody společného? Všechny vám pomohou zbavit se chloupků trvaleji či zcela natrvalo. Nezapomínejte ale na to, že jedno ošetření pro trvalý efekt nestačí.
Laserová epilace
Paprsek laseru působí na chloupek a jeho cibulku. Díky působení tepla dojde k narušení cibulky a oslabení kořínků, takže chloupky rostou pomaleji a méně. Postupem času by měly přestat růst úplně. Chloupky však musí být v aktivní fázi růstu. Pokud jsou ve fázi klidové, rostou dál, takže ošetření je nutné opakovat.
U laseru platí, že čím tmavší chloupky, tím lépe. Důvodem je skutečnost, že laser má největší účinek právě na chloupky s vyšším množstvím pigmentu. U velmi světlých či šedých chloupků je výsledek naopak nejistý.
Pokud uvažujete o tomto způsobu ošetření, měli byste mít neopálenou nebo co nejméně opálenou kůži. Rovněž po zákroku se nedoporučuje návštěva solária nebo vystavování se slunečním paprskům.
Před laserovou epilací byste neměla chloupky v daných partiích minimálně měsíc epilovat (čili odstraňovat i s kořínky).
Ošetření probíhá relativně rychle a pohybuje se v řádu několika minut v závislosti na velikosti ošetřované plochy.
Počet opakování, potřebný k dosažení žádoucího efektu, je individuální. Na opakování se chodí po 4 – 6 týdnech, a to třikrát až šestkrát.
Fotoepilace
Při této metodě se pracuje s intenzivním pulsním světlem, tzv. IPL. Za pomoci světelného záblesku vzniká teplo, a to následně narušuje cibulku. Rozdílnost ve srovnání s laserovou epilací je ve vlnové délce paprsku. Co se týká omezení a doby ošetření, je to značně podobné laseru.
Ultrazvuková epilace
Metoda je opět založena na podobném principu jako předchozí dvě. Ultrazvukové vlny se přemění v teplo a to naruší kořínek.
Oproti dvěma předcházejícím metodám má ultrazvuková epilace tu výhodu, že se dá provádět i v případě opálené pokožky a odstraní chloupky s jakoukoliv pigmentací. Rovněž se více doporučuje při epilaci citlivých partií (ret, třísla apod.).
Čtěte také: Jak na hladkou pokožku po holení
[Nahoru ↑]