verze pro tisk

Péče o vysušené ruce

15. prosinec 2011

Záděry, roztřepené nehty, scvrklé dlaně,…Pokožka rukou neustále přichází do styku s čisticími prostředky a různými předměty, kterých se dotýkáme. V zimním období je pokožka rukou k vysušení ještě více náchylnější, a tak si zaslouží odpovídající péči.

Péče o vysušené rucePéče o vysušené ruce

Nejen náš obličej a oblečení o člověku hodně prozradí. Také z upravených rukou toho lze hodně rozpoznat. Ruce si pravidelně natírejte a vyzkoušejte i zábaly a lázně!

Čtěte také: Jak pečovat o pleť v zimě

Krém je v zimě nutností

Základem celé péče o ruce a nehty zůstává pochopitelně krém na ruce. Krém nemusíte používat jen doma, ale vezměte si ho s sebou i do kanceláře nebo si jej přibalte do kabelky, ať máte svého pomocníka vždy po ruce. Kdykoliv, když cítíte „pnutí“, tak ruce nakrémujte. K denní péči se hodí spíše lehčí krémy a na noc si můžete dopřát i krémy s hustší konzistencí.

Blahodárný vliv na pokožku rukou má i masáž na ruce. Můžete si ji udělat sama, anebo požádat partnera. K masáži použijte běžný krém na ruce. Zajistíte tím dokonalou hydrataci a zvláčnění.

Nejen častý kontakt pokožky s vodou vysušuje ruce, ale ani práce s papíry není pro pokožku rukou nijak zvlášť prospěšná.

Noční zábal na ruce

Intenzivnější péči zajistíte zábalem na noc. K němu můžete použít buď speciální přípravky určené k zábalům, anebo klasický krém na ruce. Naneste bohatou vrstvu na ruce a navlečte si kosmetické rukavice. Ráno budete mít ruce jako z bavlnky.

Lázeň nejen pro tělo

Při lázni si obvykle člověk krásně odpočine, tak proč tuto péči nedopřát i rukám? Lázeň si můžete připravit z kvalitního olivového oleje. Stačí, když jej nahřejete a ruce do něj na několik minut ponoříte. Speciální olejové přípravky na lázeň rukou si lze i zakoupit v obchodech s kosmetikou nicméně olivový olej je pro tyto účely jako stvořený.

Nezapomínejte ani na nehty

Možná se Vám za manikúru nechce utrácet tolik peněz, nicméně přesto si na ni alespoň jednou za čas zajděte. Manikérka se o nehty postará lépe než Vy sama a při proceduře si navíc pěkně odpočinete.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Čtěte také...

Péče pro každý typ pleti

Péče pro každý typ pleti

Existuje pět základních typů pleti: normální, mastná, suchá, citlivá a smíšená. Abyste mohla pleti dopřát odpovídající péči, musíte si nejprve zjistit, jaký typ pleti vlastně máte.

Citlivá pleť a péče o ní

Citlivá pleť a péče o ní

Citlivá pleť si vyžaduje extra péči. Dopřáváte jí vše, co potřebuje?


Revoluční kosmetika proti vráskám

Revoluční kosmetika proti vráskám

Péče o pleť je důležitá v každém věku. Její zanedbání může vést k rychlejšímu stárnutí pokožky, což se mimo jiné projevu zvýšeným výskytem vrásek nad obočím, kolem očí či v dalších partiích. Při péči o pokožku tak nezapomínejme na kvalitní krémy a kosmetiku, která dokáže vyživovat kožní buňky a zpom…

Příprava na ples za pár minut

Příprava na ples za pár minut

Možná to sama znáte: za chvíli byste měla vyrazit na ples, ale vůbec Vám nezbývá tolik času, kolik byste si na dokonalé zkrášlení představovala…V tom případě musíte dlouhé přípravy nahradit bleskovou akcí. Do hodiny byste měla zvládnout celou přípravu…