verze pro tisk

Nechodíte pravidelně k zubaři? Ve stáří budete bez zubů!

30. září 2014

Mnozí z nás již od dětství nesnášejí zubaře. Jít k zubaři je utrpení, které často končí bolestivým trháním zubů či jinými neméně nepříjemnými zákroky. Pakliže do této skupiny osob patříte i vy, pak to musíte vydržet. Uvědomte si, jaké následky vás čekají, pokud nebudete chodit na pravidelné zubní prohlídky.

Nechodíte pravidelně k zubaři? Ve stáří budete bez zubů!Nechodíte pravidelně k zubaři? Ve stáří budete bez zubů!

Najděte si zubaře ve svém okolí

Abyste mohli zubní ordinaci navštěvovat pravidelně, je dobré najít takovou, která je co nejblíže vašemu domovu, případně zaměstnání.

Bydlíte-li v Praze, logicky pro vás bude nejvhodnější nějaký zubař Praha, ideálně ještě podle čtvrti, v níž bydlíte. Je naprosto nemyslitelné, abyste v tomto případě do ordinace jezdili mimo Prahu. Nejenže by to zabralo spoustu času, hlavní roli by samozřejmě hrála horší dostupnost.

Pravidelné prohlídky jsou nutností

K zubnímu lékaři je třeba chodit opravdu pravidelně, a to minimálně dvakrát ročně, vždy s odstupem zhruba 6 měsíců. Právě tato doba totiž může být rozhodující pro vznik zubních kazů. V případě, že se objeví, je nutné je co nejdříve odstranit, aby se nákaza nepřesunula k dalším zubům.

Akutní návštěvy neoddalujte

Jakmile vás začnou bolet zuby a nevíte, z jakého důvodu to je, měli byste se opět obrátit na zubního specialistu, a to co nejdříve. Může se jednat o nějaký akutní zánět, který je třeba léčit antibiotiky, případně jiným způsobem. Nikdy nespoléhejte na to, že bolest sama odezní. Mohlo by to mít fatální důsledky.

Strašáky v podobě kazů, vypadlých zubů a umělých zubních náhrad jsou zajisté dostatečným důvodem k tomu, abyste překousli strach a alespoň dvakrát za rok zašli k zubaři na preventivní prohlídku.

Pokud udržujete dobrou ústní hygienu, pak se vlastně nemáte čeho bát. U dobrého a osvědčeného zubaře vám ani v případě potřeby nějakého zákroku hlavu neutrhnou.

Moderní medicína je už takřka bezbolestná, zákroky tak často ani nepocítíte, natož abyste úpěli bolestí. Tak hlavu vzhůru a hurá za zubařem. Už se jistě těší na to, až se vám podívá na zoubek.

Komerční sdělení

-pla-

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Čtěte také...

Jak vytvořit nahé líčení

Jak vytvořit nahé líčení

Také si pod pojmem nahé líčení představíte „žádné“ líčení? V tom případě jste na omylu. Nahé líčení je sice takřka neviditelné, ale jsou při něm zakryty všechny nedostatky, líčení je jemné a zcela přirozené. Jak se tímto způsobem nalíčit, to se dozvíte v tomto článku.

Jak se zbavit nervozity?

Jak se zbavit nervozity?

Čeká vás pracovní pohovor nebo důležité jednání? Máte před třídou přednášet seminární práci? Máte před prvním veřejným vystoupením? Těšíte se na první rande? Bojíte se, jak to zvládnete, jestli tréma a nervozita nepřevezmou kontrolu nad vašimi smysly? Každý to známe, rozklepané ruce, pot na čele, tř…


Péče pro každý typ pleti

Péče pro každý typ pleti

Existuje pět základních typů pleti: normální, mastná, suchá, citlivá a smíšená. Abyste mohla pleti dopřát odpovídající péči, musíte si nejprve zjistit, jaký typ pleti vlastně máte.

Jemné vlasy: 3 typy jak jim dodat objem

Jemné vlasy: 3 typy jak jim dodat objem

Trápí vás stále to samé? Ráno se podíváte do zrcadla a vaše jemné vlasy jsou opět splihlé a bez jakékoliv známky objemu? Vyřešte tento problém jednou pro vždy. Přečtěte si 3 typy, jak vašim vlasům dodat objem.