verze pro tisk

Léto se blíží: (Samo)opalte se!

8. květen 2012

Léto se kvapem blíží a vy se těšíte, že konečně budete nosit všechny ty krátké šaty, sukně, šortky a topy. Ale ráda byste se ještě předtím pěkně opálila. Na „chytání bronzu“ však nemáte čas. Nezoufejte, přesto se i v našich končinách můžete pěkně opálit. Je jen na vás, jakou metodu opalování zvolíte.

Léto se blíží: (Samo)opalte se!Léto se blíží: (Samo)opalte se!

Opálení ze solária – ano x ne

Opálení v soláriu je sázka na jistotu, po pár návštěvách se 100 % opálí i ta největší bledule. S opalováním v soláriu jsou spojena i zdravotní rizika – skvrny na kůži, šedý zákal, stárnutí kůže a v nejhorším případě dokonce rakovina kůže.

Kdy se vyhnout soláriu úplně?

  • Jste mladší 18 let
  • Jste těhotná
  • Máte na těle větších počet mateřských znamének, nebo pigmentových skvrn
  • Jste fototyp 1

Rozhodně dodržujte tato pravidla při opalování v soláriu:

  • Používejte kosmetiku určenou pro opalování v soláriu. Kosmetika určená pro opalování na slunci není k tomuto účelu vhodná. Navíc pokud zvolíte kvalitní kosmetiku do solária, opálíte se rychleji a vaše pokožka bude chráněná.
  • Před pobytem v soláriu nepoužívejte parfém, ani make-up.
  • Před pobytem v soláriu sundejte všechny šperky.
  • Nikdy nespoléhejte na to, že vás pouhé zavření očí ochrání před UV paprsky. Vždy použijte brýle do solária.
  • Do solária choďte maximálně jednou denně a v ten samý den se již neopalujte na slunci.
  • Držte se doporučení personálu, který stanoví délku opalování vzhledem k vašemu fototypu.

Samoopalování – vhodná alternativa

Poslední dobou je samoopalování velmi módní. Jak by taky nebylo, nejsou s ním spojena žádná zdravotní rizika. Navíc samoopalovací přípravky vás dokáží opálit tak, že vypadáte, jako byste se právě vrátila z dovolené u moře.

Postup samoopalování

1) Peeling

Je naprosté nezbytné, abyste předtím, než budete nanášet samoopalovací kosmetiku, provedla důkladný peeling celého těla. Je to z toho důvodu, aby se samoopalovací přípravek mohl lépe vstřebat a také proto, aby se na těle netvořily tmavé skvrny. Nezapomeňte ani na peeling obličeje.

2) Aplikace

Při aplikaci vždy používejte rukavice, jelikož samoopalovací přípravky poměrně rychle barví a vaše ruce by tak mohly být tmavší, než zbytek těla. Pokud nemáte s aplikací zkušenosti, je dobré pro začátek pořídit samoopalovací pěnu, která se lehce roztírá a zaručí rovnoměrné opálení. Četnost aplikace je na vás, ale samoopalovací krém byste měla aplikovat asi 1-2 x do týdne.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Čtěte také...

Blíží se narození vašeho potomka? Nezapomeňte se zásobit dětskými hračkami

Blíží se narození vašeho potomka? Nezapomeňte se zásobit dětskými hračkami

Malé děti si rády hrají. Pořídíme-li jim hračky, nedopřáváme jim jen zábavu, ale také jim zlepšujeme jejich rozpoznávací či motorické vlastnosti, hračky prospívají i k rozvoji logického myšlení. Hračky je dobré pořídit už před porodem.

Dámské oblečení na léto

Dámské oblečení na léto

S přicházejícím létem je na čase změnit šatník a pořídit si nové letní oblečení. S létě povětšinou panuje příjemně teplé počasí, není tak potřeba si pořizovat teplé oděvy. V obchodech jsou teď k dostání nové kolekce letního oblečení.


Ještě nemáte parfém na léto? Pomůžeme vám s výběrem!

Ještě nemáte parfém na léto? Pomůžeme vám s výběrem!

Každoročně je parfémový trh doslova zaplaven novými parfémy na letní období. Ani rok 2012 není výjimkou. Podívejte se, jaké parfémové novinky budou k mání v roce 2012.

Sluncem políbená aneb make-up pro léto 2012

Sluncem políbená aneb make-up pro léto 2012

Přinášíme vám tipy pro ten nejlepší letní make-up! Jak mít dokonalý make-up i v létě? A jaký make-up je teď nejvíc trendy? Náš článek vám dá odpověď...