
Jak na hladkou pokožku po holení
18. prosinec 2011Existují různé způsoby holení, ale klasikou, která pořád vede, je žiletka. Holení žiletkou je poměrně rychlé a efektivní. Někdy můžeme mít ale po holení nepříjemně podrážděnou pokožku, mohou se objevit vyrážky či zarůstající chloupky. Těmto nepříjemnostem se dá ale do jisté míry předejít tím, že se budeme vyvarovat běžných „nešvarů“. Na vině může být používání nevhodné kosmetiky, holení na sucho, tupý břit atp.
Na žiletce se nevyplatí šetřit
V první řadě je třeba používat správné „nářadí“. Jednorázová holítka mají svůj název odvozená od toho, že jsou určena najedno použití. To ale spousta žen neslyší nebo lépe řečeno nechce slyšet a snaží se ji použít i vícekrát. Tupá žiletka vede k podráždění kůže a vyrážkám. Lepší než jednorázové holítka jsou kvalitnější břity, které ovšem také nevydrží „věčně“. Jakmile zporozujete, že holení jde hůře než obvykle, břit vyměňte.
Kdy je vhodný čas na holení? Určitě ne těsně před odchodem!
Jen si dámy vzpomeňte, že už jste se někdy určitě také holily na poslední chvíli…To ale není zrovna šťastné řešení. Nejlepší je holit se po koupeli nebo sprše, kdy jsou chloupky změklé. Jejich povolení napomůže také holící pěna či gel. Přípravky nechejte pár minut působit na kůži a až poté sáhněte po žiletce.
Pokud si holíte oblast třísel, není pak vhodné používat upnuté spodní prádlo, nebo takové, které okraje zbytečně dráždí.
Po směru či proti směru?
V případě holení po směru růstu minimalizujete možné zarůstání chloupků. Obecně je však méně efektivní (musíte provést více tahů a není dosaženo takové hladkosti jako při holení proti směru). Při holení proti směru ale častěji vznikají pupínky.
Na závěr dodejte pokožce výživu
Po holení samozřejmě partie opláchněte čistou vodou, osušte jemným ručníkem a natřete hydratačním krémem.
Reklama[Nahoru ↑]