verze pro tisk

Zbavte se černých teček jednou provždy!

25. duben 2012

Černé tečky jsou problémem, který bohužel netrápí jen náctileté. Většinou s nimi „zápasí“ ženy se smíšenou až mastnou pletí. Ucpané póry se pak projeví jako nevzhledné černé tečky. Objevují se v tzv. T-zóně: na tvářích, čele a nose.

Zbavte se černých teček jednou provždy!Zbavte se černých teček jednou provždy!

Černé tečky – první etapa akné

Někteří z nás si řeknou, že černé tečky není třeba řešit, protože nejsou zas tak viditelné. Ale to je chyba, černé tečky jsou prvné etapou akné a znamením, že je třeba se o svou pleť více starat. Černé tečky jsou totiž otevřené komedony, které se mohou po ucpání stát uzavřenými komedony, tedy pupínky.

Příčiny černých teček

Jak už jsme si řekli, hlavní příčinou je mastná pleť. S tou jen těžko něco uděláte, ale ostatní faktory ovlivnit můžete. Ke vzniku černých teček napomáhá také stres. Snažte se mu tedy vyvarovat, jak to jen jde. Dále je třeba vyvrátit omyl, že akné je způsobeno mastným tučným jídlem a sladkostmi. To, že jsou dědičné, je rovněž častý omyl.

Jak se zbavit černých teček jednou provždy?

Možnosti, jak se zbavit černých teček je vícero.

  • Hormonální léčba

Hormonální antikoncepce, která se často používá jako léčba akné samotného, může pomoci i v boji proti tomuto problému.

  • Čištění pleti

Určitě zainvestujte do kvalitní kosmetiky pro čištění pleti. Neomezujte se jen na přípravky z drogérie, v lékárnách jsou často dostupné vysoce kvalitní produkty, které vám pomohou zbavit se akné. Volte přípravky pro váš typ pleti. Pokud máte mastnou pleť, vyzkoušejte kosmetiku s obsahem kyseliny salicylové. Obličej je třeba čistit každý den. Vhodné je doplnit péči o pleť o hydratační krémy, jelikož přípravky na čištění pleti mnohdy pleť vysušují. A rada na závěr, vždy se večer odličujte. Pokud se neodlíčíte, vaše pleť nebude moc volně dýchat a póry se vám začnou znovu ucpávat.

  • UV záření

Vystavení kůže slunečnímu záření podporuje obnovu kůže a tím pomáhá „odblokovat“ póry. Opalování či slunění se v soláriu může tedy rámcově pomoci. Minimálně je schopné schovat nedostatky pleti, nikoliv je však úplně vyléčit. Nic se ovšem nesmí přehánět, nadbytek UV paprsků může být pro kůži velmi škodlivý.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Čtěte také...

Zbavte se černých teček jednou provždy!

Zbavte se černých teček jednou provždy!

Pokud máte mastnou pleť, velmi pravděpodobně vás trápí černé tečky. Poradíme vám jak na ně!

Citlivá pleť a péče o ní

Citlivá pleť a péče o ní

Citlivá pleť si vyžaduje extra péči. Dopřáváte jí vše, co potřebuje?


Čtyři praktické tipy, jak si udržet styl a nezahltit přitom šatník

Čtyři praktické tipy, jak si udržet styl a nezahltit přitom šatník

Vsadíme se, že i vy máte ve své šatní skříni spoustu starších kousků, které tam pravděpodobně zůstanou ležet na věky věků. Některé vyšly z módy, jiné jste si pořídila pro specifickou událost. V konečném důsledku vás stály nemalou částku a nyní zbytečně zabírají místo. Jak šatní skříni i peněžence ul…

Peeling na pleť

Peeling na pleť

Pleť je jednou z partií těla, které si ostatní všimnou na první pohled. Provází vás na každém kroku, takže je více než žádoucí, aby jste se o ni patřičně staraly. To, s jakým typem pokožky jste se narodily, asi neovlivníte, ale můžete pleti dopřát odpovídající péči a tím maximálně přispět k tomu, ab…