verze pro tisk

Suchá pleť - co jí prospívá?

1. květen 2012

Suchou pleť sice netrápí pupínky, rozšířené póry a černé tečky, ale zato musí bojovat s jiným problémem a to je nedostatek hydratace. Pokud vaše pleť hydrataci postrádá, může vypadat strhaně a unaveně. Ale nad tímto nedostatkem se dá zvítězit, čtěte dál!

Suchá pleť - co jí prospívá?Suchá pleť - co jí prospívá?

Čištění suché pleti

Suchou pleť čistíme jen jednou denně, abychom ji ještě více nevysušili. Čištění je vhodné provádět večer po odlíčení. Je nutné věnovat pozornost složení čistících prostředků. Mléko volte jemně čistící, nejlépe obohacené o oleje, či jiné zvlhčovací látky(například extrakt z aloe vera). Pokud vám ráno schází čištění pleti, nahraďte jej opláchnutím pleti studenou vodou.

Dodržování pitného režimu

Dodržovat pitný režim by mělo být samozřejmostí, ať už máte jakýkoliv typ pleti. Ale co se týče suché pleti, je dostatečný příjem tekutin opravdu znatelný a nedostatek tekutin se na ní ošklivě podepíše. Pijte tedy alespoň 2 litry tekutin denně, nejlépe minerální vody bez bublinek. Vyhněte se alkoholu, který dehydratuje.

Masky pro suchou pleť

Možná se vám to už stalo, po probuzení byla vaše pokožka extrémně vysušená. V tento moment vaše pleť vysílá SOS a žádá si okamžitou hydrataci. Měla byste mít k dispozici zvlhčující masku. Pokud za ní nechcete utrácet, můžete si ji vyrobit doma. Stačí rozmačkat jeden banán, přidat žloutek a 2 lžíce olivového oleje a důkladně promíchat. Nebo nakrájejte okurku na kolečka a poskládejte je rovnoměrně po obličeji. Jako bonus se zbavíte i kruhů pod očima.

Jaký zvolit make-up pro suchou pleť?

Pokud nemáte dokonalou pleť, spraví to make-up. Make-up pro tento typ pleti by měl určitě obsahovat hydratační složku. Vhodné je také pod make-up použít hydratační podkladovou bázi. Rozhodně nepoužívejte pěnové a zmatňující make-upy, pleť by vysušily a váš obličej by působil dojem „masky“. Dobrou volbou je make-up se třpytivými či rozjasňujícími složkami, které dodají vaší pleti zdravý a zářivý vzhled.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Čtěte také...

Suchá pleť - co jí prospívá?

Suchá pleť - co jí prospívá?

Suchá pleť má sklon vypadat mdle a unaveně. Jak jí vrátit zdravý a zářivý vzhled? Dozvíte se to v tomto článku.

Citlivá pleť a péče o ní

Citlivá pleť a péče o ní

Citlivá pleť si vyžaduje extra péči. Dopřáváte jí vše, co potřebuje?


Peeling na pleť

Peeling na pleť

Pleť je jednou z partií těla, které si ostatní všimnou na první pohled. Provází vás na každém kroku, takže je více než žádoucí, aby jste se o ni patřičně staraly. To, s jakým typem pokožky jste se narodily, asi neovlivníte, ale můžete pleti dopřát odpovídající péči a tím maximálně přispět k tomu, ab…

Mléko a med pro jemnou a hydratovanou pleť

Mléko a med pro jemnou a hydratovanou pleť

Již 40 let vám Oriflame přináší čistě přírodní kosmetiku ze švédské přírody. Řada Milk & Honey patří mezi jednu z nejoblíbenějších řad. Výtažky z medu a mléka mají neobyčejně skvělé účinky na pleť.