verze pro tisk

Peeling na pleť

2. leden 2012

Pleť je jednou z partií těla, které si ostatní všimnou na první pohled. Provází vás na každém kroku, takže je více než žádoucí, aby jste se o ni patřičně staraly. To, s jakým typem pokožky jste se narodily, asi neovlivníte, ale můžete pleti dopřát odpovídající péči a tím maximálně přispět k tomu, aby byla krásná. Jedním ze základních, avšak ne zcela automaticky používaných přípravků v péči o pleť je i peeling.

Peeling na pleťPeeling na pleť

Peeling se postará o odstranění odumřelých částeček kůže, takže vaše pleť bude hladká, zdravá a zářivá. Kdybychom pleti v tomto ohledu nepomohly, pak by se odumřelá kůže odlupovala sice postupně sama, ale pleť by nevypadala tak zdravě.

Peelingové přípravky se aplikují krouživými pohyby

Peelingové přípravky mohou být ve formě krému nebo gelu. Základem jsou obsažené mikročástečky, které si poradí s odumřelou kůží. Přípravek se má krouživými pohyby vmasírovávat do tváře. Na tvář moc netlačte a postupujte pomalu, aby nedošlo k podráždění a poškrábání. Vyhněte se oblasti okolo očí – zde je totiž kůže značně citlivá.

Peeling se zpravidla nanáší na navlhčený obličej a tvář se masíruje po dobu několika minut. Poté se pleť opláchne, osuší a ošetří.

Peelingové přípravky se doporučují používat cca jednou týdně, ovšem vždy záleží na typu pokožky. Neprovádějte peeling tehdy, když se někam chystáte. Pleť může být trochu zarudlá a ani není vhodné hned nanášet make – up.

Tipy na domácí peelingy

Peeling z hnědého cukru

Budete potřebovat: lžičku hnědého cukru, mýdlo, vodu

Postup: Z mýdla a vody udělejte mýdlovou pěnu a poté přisypte lžičku cukru. Vzniklou směsí masírujte obličej a pak opláchněte vlažnou vodou.

Peeling z kávy a olivového oleje

Budete potřebovat: lžíci mleté kávy, lžičku olivového oleje

Postup: Smíchejte kávu s olivovým olejem a použijte jako peeling. Peeling je vhodný na celé tělo.

Čtěte také: Boj s póry

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Čtěte také...

Peeling na pleť

Peeling na pleť

Pleť je jednou z partií těla, které si ostatní všimnou na první pohled. Provází vás na každém kroku, takže je více než žádoucí, aby jste se o ni patřičně staraly. To, s jakým typem pokožky jste se narodily, asi neovlivníte, ale můžete pleti dopřát odpovídající péči a tím maximálně přispět k tomu, ab…

Citlivá pleť a péče o ní

Citlivá pleť a péče o ní

Citlivá pleť si vyžaduje extra péči. Dopřáváte jí vše, co potřebuje?


Suchá pleť - co jí prospívá?

Suchá pleť - co jí prospívá?

Suchá pleť má sklon vypadat mdle a unaveně. Jak jí vrátit zdravý a zářivý vzhled? Dozvíte se to v tomto článku.

Mléko a med pro jemnou a hydratovanou pleť

Mléko a med pro jemnou a hydratovanou pleť

Již 40 let vám Oriflame přináší čistě přírodní kosmetiku ze švédské přírody. Řada Milk & Honey patří mezi jednu z nejoblíbenějších řad. Výtažky z medu a mléka mají neobyčejně skvělé účinky na pleť.