verze pro tisk

Pečujte o své rty

23. leden 2012

Která žena by nechtěla mít svůdné rty, vždyť rty jsou jednou z mnoha erotogenních zón na těle. Aby byly rty opravdu neodolatelné, je třeba jim věnovat i náležitou péči.

Pečujte o své rtyPečujte o své rty

Kupujte jedině kvalitní přípravky

Jistě souhlasíte s tím, že si zasloužíte kvalitní přípravky. Z těch druhořadých totiž můžete dostat kupříkladu opar, anebo budou rty spíše vysušovat než hydratovat. Vsaďte proto na známé kosmetické značky nebo zakupte přípravky rovnou v lékárně.

Odnaučte se zlozvykům

Máte tendenci k olizování, okusování, případně olupování rtů? Jakékoliv mechanické poškozování rtů jim rozhodně neprospívá, vaše rty budou nepěkné, zdrsněné a koledujete si také o zanesení infekce!

Pozor na slunce

Víme, že před slunečními paprsky bychom měli chránit naši kůži, ale na rty někdy tak trochu zapomínáme. Pořiďte si proto přípravek s vysokým UV filtrem a mějte ho při ruce, protože sluníčko rty hodně vysušuje.

Svou roli hraje i výživa

Dbejte na dostatečný přísun vitaminů B, E a zinku.

Maska na rty? Proč ne!

Existují masky na obličej, na vlasy, na ruce, tak proč by nemohla být také maska na rty? Co se týká ingrediencí, tak se doporučuje med, zakysaná smetana, nebo olivový olej. Vybranou surovinu jednoduše nanesete na rty, necháte asi 15 minut působit a opláchnete.

Tip pro prokrvení rtů

Každý večer promasírujte rty zubním kartáčkem a poté natřete balzámem na rty. Rty se prokrví a během spánku zregenerují.

Peeling na rty

Aby byly rty krásně hebké a lépe vstřebávaly výživné látky, měla byste čas od času provádět peeling. Můžete k tomu využít přípravky z drogerií, anebo si namíchat domácí peeling.

Domácí peeling snadno vytvoříte smícháním 2 lžiček olivového oleje, 1 lžičky medu, 1,5 lžičky cukru krystal, 1 lžičky citronové šťávy a 1 jahody. Touto směsí masírujte rty krouživými pohyby , potom setřete a ošetřete balzámem. Jiným „receptem“ je peeling vytvořený z cukru a medu.

Čtěte také: Rtěnku, anebo lesk?

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Čtěte také...

Pečujte o své rty

Pečujte o své rty

Která žena by nechtěla mít svůdné rty, vždyť rty jsou jednou z mnoha erotogenních zón na těle. Aby byly rty opravdu neodolatelné, je třeba jim věnovat i náležitou péči

Nezanedbávejte údržbu líčidel

Nezanedbávejte údržbu líčidel

Prozkoumejte obsah svých kosmetických taštiček a podívejte se na dobu spotřeby svých make – upů, rtěnek, stínů a dalších líčidel. Prošlá líčidla vaší pleti nijak neprospějí, ba právě naopak. Určitě se tedy nevyplatí šetřit ten skvělý drahý make – up pouze na výjimečné příležitosti…