verze pro tisk

Kosmetika proti vráskám, která obsahuje účinnou kyselinu hyaluronovou

10. leden 2012

Stárnutí pokožky s rostoucím věkem nemůžeme ani s použitím různých kosmetických přípravků a preparátů zcela zabránit. Jedná se o přirozený vývoj. Existují však produkty, které mohou stárnutí kůže zpomalit.

Foto: medaprex.czFoto: medaprex.cz

Co je kyselina hyaluronová

Blahodárné účinky na lidskou kůži má například kyselina hyaluronová, která tvoří jednu ze složek mezibuněčné hmoty a je také součástí nervových, epiteliálních a pojivových tkání. Nalezneme ji rovněž v chrupavkách a právě v kůži. Platí přitom, že čím je člověk starší, tím pokožka obsahuje menší množství této kyseliny, což se projevuje právě příznačným stárnutím kůže.

Efektivní způsob vstřebávání kyseliny hyaluronové do pokožky

Výše uvedené faktory zaznamenaly odborníci na zdraví a krásu. Kyselina hyaluronová se proto dodává do kosmetických přípravků. Z krémů se však kyselina hyaluronová do pokožky jen velmi těžko vstřebává. Výjimku tvoří sérum Jalusint, díky němuž kyselina hyaluronová do kůže proniká mnohem hlouběji a přípravek je tak mnohem efektivnější. Kyselinu lze do pokožky dopravovat také injekčním vpichem, což je rovněž velmi účinný a rychlý způsob.

Účinky kyseliny hyaluronové

Nyní si shrňme, jaké má kyselina hyaluronová na lidskou pokožku kladné účinky. Zajišťuje účinnou hydrataci kůže, má regenerační účinky, chrání pokožku před vnějšími vlivy, vyhlazuje vrásky a zároveň zpomaluje vznik vrásek nových. Kromě toho také blokuje volné radikály, které ke stárnutí kůže přispívají. Zajímavostí je také to, že urychluje hojení ran. Vědci zjistili ještě mnohá další pozitiva, kterými se kyselina hyaluronová může charakterizovat. Pro omlazení pleti je tedy její přísun naprosto nezbytný.

Další význam kyseliny hyaluronové

Význam kyseliny hyaluronové však tímto výčtem zdaleka nekončí. Je prokázáno, že se dá využít nejen pro zpomalení stárnutí kůže, ale také k léčbě. Má pozitivní účinky při léčbě popálenin, při výskytu kožních vředů a používá se dokonce i při různých očních operačních zákrocích či v plastické chirurgii.

Komerční sdělení Placla.cz

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Čtěte také...

Kosmetika proti vráskám, která obsahuje účinnou kyselinu hyaluronovou

Kosmetika proti vráskám, která obsahuje účinnou kyselinu hyaluronovou

Stárnutí pokožky s rostoucím věkem nemůžeme ani s použitím různých kosmetických přípravků a preparátů zcela zabránit. Jedná se o přirozený vývoj. Existují však produkty, které mohou stárnutí kůže zpomalit. Blahodárné účinky na lidskou kůži má například kyselina hyaluronová.

Revoluční kosmetika proti vráskám

Revoluční kosmetika proti vráskám

Péče o pleť je důležitá v každém věku. Její zanedbání může vést k rychlejšímu stárnutí pokožky, což se mimo jiné projevu zvýšeným výskytem vrásek nad obočím, kolem očí či v dalších partiích. Při péči o pokožku tak nezapomínejme na kvalitní krémy a kosmetiku, která dokáže vyživovat kožní buňky a zpom…


Vlasová kosmetika se silikony, nebo bez nich?

Vlasová kosmetika se silikony, nebo bez nich?

Jsou silikony vlasům prospěšné, nebo jim spíš škodí? A je přírodní kosmetika "bez chybičky"? Na tyto a další otázky vám odpovíme ve článku.

Odstranění vrásek pomocí kyseliny hyaluronové

Odstranění vrásek pomocí kyseliny hyaluronové

Vrásky trápí mnoho žen. S přibývajícím věkem jejich počet roste a navíc jsou i mnohem viditelnější. Žena, která má vrásky, obvykle mívá pocit, že je méně atraktivní. Proto se snaží, aby se jí vrásky co nejdéle vyhýbaly a v případě, že se objeví, je snahou mnoha žen je odstranit. K odstranění vrásek …