verze pro tisk

Jídlem ke zdravé pleti - část I.

5. červen 2012

Kdo by nechtěl mít krásnou a zdravě vypadající pleť? Asi každý z nás po ní touží. A pokud nám ji do vínku nedala Matka příroda, tak si k ní musíme dopomoci sami. Není dobré spoléhat se jen na kosmetickou péči, jelikož ta většinou dokáže pomáhat pouze zvenčí, ale už nedokáže vyřešit příčinu problému. Problémy s pletí jsou většinou vnitřního rázu a vyřešit je můžeme léky, ale základem všeho je zdravá strava. Co tedy jíst, abychom měli zdravou pleť?

Jídlem ke zdravé pleti - část I.Jídlem ke zdravé pleti - část I.

Avokádo pro zdravou pleť

Avokádo není jenom zdravá pochoutka! Je opravdovým zázrakem pro suchou kůži, které dodává tolik potřebnou hydrataci. Obsahuje také vitamín E, který je pro zdravou pleť velmi potřebný. Můžete z něj také udělat domácí masku, po které bude vaše unavená pleť krásně rozzářená!

Vajíčka pro zdravou pleť

I obyčejná vejce mohou být vaší pleti velmi prospěšná. Obsahují totiž proteiny, které pomáhají „opravit“ buňky, které utrpěly poškození volnými radikály. Vejce obsahují biotin, který chrání pleť proti vysušování.

Granátové jablko pro zdravou pleť

Granátové jablko je antioxidant, který dokáže bojovat s volnými radikály, které poškozují kožní buňky. Napomáhá také tvorbě kolagenu, když se kůže potřebuje rychle zhojit.

Vlašské ořechy pro zdravou pleť

Omega-3 mastné kyseliny jsou velmi důležité pro zdravou pleť. Pokud nejíte ryby, zařaďte do svého jídelníčku alespoň vlašské ořechy. Ty jsou na omega-3 mastné kyseliny stejně bohaté jako rybí maso. Pleť bude vyhlazená a bude vypadat mladší. Skvělé účinky zaznamenáte i na svých vlasech, které budou lesklejší.

Fazole pro zdravou pleť

Fazole a luštěniny obecně, jsou zdrojem bílkovin, které pomáhají s opravou kožních buněk. Během trávení jsou bílkoviny rozštěpeny na aminokyseliny, tedy základní stavební kameny buněk. Aminokyseliny jsou nezbytné pro zdravé vlasy, pleť a nehty, jelikož urychlují regeneraci buněk a kolagenu.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Čtěte také...

Jídlem ke zdravé pleti - část II.

Jídlem ke zdravé pleti - část II.

Zdravá a pestrá strava prospívá našemu zdraví a má ještě jednu výhodu - má skvělé účinky i na náš vzhled! A které potraviny jsou nejlepší pro zdravou pleť?

Jídlem ke zdravé pleti - část I.

Jídlem ke zdravé pleti - část I.

Každý by rád měl krásnou zdravou pleť. Pokud nám ji příroda nenadělila, musíme si k ní pomoci sami. Neměli bychom zapomínat, že kosmetická péče nestačí, že je třeba i zdravě jíst. A které potraviny jsou pro pleť úplně to nejlepší?


Tipy pro zdravé vlasy

Tipy pro zdravé vlasy

Chcete mít krásné zdravé vlasy a nevíte, jak na to? S našimi tipy to bude hračka!

Péče pro každý typ pleti

Péče pro každý typ pleti

Existuje pět základních typů pleti: normální, mastná, suchá, citlivá a smíšená. Abyste mohla pleti dopřát odpovídající péči, musíte si nejprve zjistit, jaký typ pleti vlastně máte.