verze pro tisk

Jak pečovat o pleť v zimě

27. listopad 2011

Máte v zimě zarudlou a drsnou pleť? A víte, jak se o ni správně starat? Pokud se v teplotách kolem nuly pohybujete venku, vybavte se speciálními krémy, které dodají pleti potřebnou hydrataci a zároveň „zamykají“ vlhkost. K tomuto účelu se využívají látky jako mandlový olej, včelí vosk, růžová a termální voda. Jestliže svítí slunce, nezapomínejte na krém s UV filtrem – sníh totiž paprsky ještě více odráží a sílu slunce tak zesiluje.

Jak pečovat o pleť v ziměJak pečovat o pleť v zimě

Pokožka si v zimě zaslouží zvýšenou péči

Prudké změny počasí, přecházení z teplé místnosti do zimy a naopak kladou na pleť zvýšené nároky, čemuž je třeba přizpůsobit i péči. Základem jsou samozřejmě dobré krémy. Pleť také potřebuje jemné a šetrné čištění. Pro odstranění nečistot a zbytků make – upu jsou vhodné čisticí oleje.

Pleť v okolí očí je až čtyřikrát tenčí než na tvářích

Pleť v okolí očí je velmi citlivá, má málo mazových žláz a chybí jí ochranný tukový film. Zima, vítr, zakouřená místnost a další negativní vlivy pak vedou k rychlejšímu vzniku vrásek. V ochranných přípravcích se osvědčily výtažky z kaštanů, sójových proteinů nebo aloe.

Rovněž rty jsou v zimě daleko více napjatější, snáze se vysušují a praskají. Ochranné tyčinky a krémy jsou proto nezbytností. Nechávejte je působit i přes noc.

Zvyšte odolnost pleti vůči zimě!

Mýt si v zimě obličej studenou vodou? To asi většina nás nedělá. Ale právě toto se pro větší odolnost pleti doporučuje. Přesněji řečeno, doporučuje se mytí přímo v ledové vodě. Je to v podstatě stejné jako u otužování. Pleť se pak stane mnohem více odolnější proti větru, mrazu a nepříjemným klimatickým podmínkám.

A mimo to navíc chlad ničí pupínky a bakterie. Ještě účinnější než samotné umývání ledovou vodou je přímo ponoření obličeje do ledové vody. V tomto případě se působí i na nosní dutiny a tím předcházíme rýmě.

Tip: do umyvadla či jiné nádoby napusťte ledovou vodu (ne pouze studenou) a ponořte do ní na 30 vteřin obličej.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Čtěte také...

Jak pečovat o pleť v zimě

Jak pečovat o pleť v zimě

Máte v zimě zarudlou a drsnou pleť? A víte, jak se o ni správně starat? Pokud se v teplotách kolem nuly pohybujete venku, vybavte se speciálními krémy, které dodají pleti potřebnou hydrataci a zároveň „zamykají“ vlhkost. K tomuto účelu se využívají látky jako mandlový olej, včelí vosk, růžová a term…

Peeling na pleť

Peeling na pleť

Pleť je jednou z partií těla, které si ostatní všimnou na první pohled. Provází vás na každém kroku, takže je více než žádoucí, aby jste se o ni patřičně staraly. To, s jakým typem pokožky jste se narodily, asi neovlivníte, ale můžete pleti dopřát odpovídající péči a tím maximálně přispět k tomu, ab…


Citlivá pleť a péče o ní

Citlivá pleť a péče o ní

Citlivá pleť si vyžaduje extra péči. Dopřáváte jí vše, co potřebuje?

Suchá pleť - co jí prospívá?

Suchá pleť - co jí prospívá?

Suchá pleť má sklon vypadat mdle a unaveně. Jak jí vrátit zdravý a zářivý vzhled? Dozvíte se to v tomto článku.