verze pro tisk

Citlivá pleť a péče o ní

24. květen 2012

Citlivá pleť vyžaduje extra péči, jelikož při použití špatné kosmetiky trpí daleko více, než kterýkoliv jiný typ pleti. Tento typ pleti je velmi zranitelný a výběr jakékoliv kosmetiky by měl podléhat přísným kritériím. Nejen krémy přímo na pleť mohou být pro vaši kůži nevhodné, pečlivému výběru podrobte i opalovací kosmetiku či kosmetické masky. Důležité je i to, v jakém životním prostředí se pohybujete. Přílišné výkyvy teplot a extrémní počasí jí také nesvědčí. Jak se tedy o takovou pleť starat?

Citlivá pleť a péče o níCitlivá pleť a péče o ní

Projevy citlivé pleti

  • Mezi projevy citlivé pleti patří:
  • Zarudnutí
  • Olupování
  • Suchá pokožka
  • Otoky a puchýře
  • Zvýšené napětí kůže
  • Svědění a pálení

Nakupujeme kosmetiku pro citlivou pleť

Zde je seznam tipů na nákup kosmetiky pro citlivou pleť:

  • Vyberte si kosmetiku speciálně vyrobenou pro citlivou pokožku.
  • Všechny vaše kosmetické výrobky by měly být hypoalergenní.
  • Vyhýbejte se kosmetice, která obsahuje alkohol.

Zklidnění citlivé pleti

Váše pokožka velmi rychle reaguje na změny klimatu a občas potřebuje zklidnit. Na léto je k tomuto účelu ideální používat termální spreje. Pokožku nejen zklidní, ale i rozzáří. Pokud nechceme, aby to zničilo make-up, stříkneme sprej do vzduchu a na obličej necháme dopadnout jen pár kapek. Červené žilky pak mohou být odstraněny pomocí laseru.

Masky pro citlivou pleť

Pro váš typ pleti nejsou vhodné masky se složkami jakými je exotické ovoce, či alkohol. Takové masky by mohly vaši pleť podráždit. Můžete ale vyzkoušet náš tip na domácí masku. Budete potřebovat: 2 lžičky měsíčkového oleje a vajíčko. Nejdříve oddělte žloutek od bílku. Žloutek smíchejte s dvěma polévkovými lžícemi měsíčkového oleje. Naneste na pleť a pro její zklidnění nechte působit 15 minut. Z ušlehaného bílku pak můžete udělat masku, která stáhne póry. Suroviny tak spotřebujete beze zbytku.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Čtěte také...

Citlivá pleť a péče o ní

Citlivá pleť a péče o ní

Citlivá pleť si vyžaduje extra péči. Dopřáváte jí vše, co potřebuje?

Péče pro každý typ pleti

Péče pro každý typ pleti

Existuje pět základních typů pleti: normální, mastná, suchá, citlivá a smíšená. Abyste mohla pleti dopřát odpovídající péči, musíte si nejprve zjistit, jaký typ pleti vlastně máte.


Peeling na pleť

Peeling na pleť

Pleť je jednou z partií těla, které si ostatní všimnou na první pohled. Provází vás na každém kroku, takže je více než žádoucí, aby jste se o ni patřičně staraly. To, s jakým typem pokožky jste se narodily, asi neovlivníte, ale můžete pleti dopřát odpovídající péči a tím maximálně přispět k tomu, ab…

Jak pečovat o pleť v zimě

Jak pečovat o pleť v zimě

Máte v zimě zarudlou a drsnou pleť? A víte, jak se o ni správně starat? Pokud se v teplotách kolem nuly pohybujete venku, vybavte se speciálními krémy, které dodají pleti potřebnou hydrataci a zároveň „zamykají“ vlhkost. K tomuto účelu se využívají látky jako mandlový olej, včelí vosk, růžová a term…