verze pro tisk

Akné: Jak s ním účinně bojovat?

9. leden 2012

Také se vám stalo, že jste měli důležitou schůzku a chtěli jste vypadat krásně, ale co se nestalo… ráno jste se probudili a na obličeji se rýsoval červený pupínek? Přečtěte si, jak účinně bojovat s akné a jistě se vám to znovu nestane.

Akné: Jak s ním účinně bojovat?Akné: Jak s ním účinně bojovat?

Co to je akné

Akné se řadí mezi velice nepříjemná kožní onemocnění. Trpí na něj zejména mladí lidé ve věku 13-25 let, u některých však toto onemocnění přetrvává i ve věku pozdějším. Akné se většinou tvoří v partiích obličeje a na zádech, což je velice nepříjemné. Obvykle se tvoří červené pupínky a bílým povrchem či černé tečky, které se velice obtížně odstraňují. Proto je nejlepší akné účinně předcházet a dodržovat několik důležitých zásad.

Prevence je polovina úspěchu

Dodržování prevence je v boji s akné polovičním úspěchem. Mezi nejdůležitější patří dodržování zásad správného stravování. Základem je dostatečný přísun vitaminů, které vaší pleti dodají vše potřebné. Je důležité jíst hodně zeleniny a také ovoce. Dále jsou výborné luštěniny, ryby, vejce, sýry a mléko. Sladkosti se snažte jíst pouze minimálně, neboť cukry pleť ucpávají.

Boj s akné

Pro co nejúčinnější boj s akné, je třeba dodržovat určitá pravidla. Nikdy byste neměli zapomínat, že pleť je velice citlivá, používáte-li make-up, nezapomeňte si každý večer důkladně odlíčit pleť pleťovým mlíčkem či vodou. Pleť tak bude moci krásně dýchat.

Jedním z nejmodernějších prostředků v boji s akné je léčba laserem. Pomocí laseru se ošetřují místa, kde se projevuje akné a tento přístroj ovlivňuje přímo samotnou funkci mazových žláz a díky tomu se pleť tolik nemastí. Také pokud se vám na kůži vytvořily jizvičky od akné, laser vám pomůže se jich krok za krokem zbavit. Celý zákrok trvá asi 30 minut a měli byste ho absolvovat jednou za 14 dní. Plně postačí asi 3-4 laserová sezení.

Snaha se vyplácí

Pokud budete dodržovat uvedené zásady, boj s akné zajisté vyhrajete. Musíte však být trpěliví. Oceněním vám pak bude krásná a zdravá pleť bez akné.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Čtěte také...

Akné: Jak s ním účinně bojovat?

Akné: Jak s ním účinně bojovat?

Také jste již zažili, že jste měli důležitou schůzku a chtěli jste vypadat krásně, ale co se nestalo… ráno jste se probudili a na obličeji se rýsoval červený pupínek? Přečtěte si, jak účinně bojovat s akné a jistě se vám to znovu nestane.

Únava: 3 tipy, jak s ní účinně bojovat

Únava: 3 tipy, jak s ní účinně bojovat

Jste každodenně unaveni? Cítíte se vyčerpáni, bez energie a nemáte na nic náladu? Myslíte si, že cítit se unaveně je normální? Omyl! Normální je cítit se dobře a svěže. Poradíme vám 3 tipy, jak s únavou účinně bojovat.


Trápí vás akné? Přečtěte si, jak se ho zbavit!

Trápí vás akné? Přečtěte si, jak se ho zbavit!

Když jste ještě patřily do řad studentů a bylo vám -náct, měli jste za to, že až dospějete, vaše pleť dostane rozum a přestanou se na ní objevovat nevzhledné vyrážky. Jenomže akné přetrvalo a vy netušíte, jak se ho zbavit… Informací je přitom poměrně dost a často stačí dodržovat některá základní opa…

Atopický ekzém: jak se s ním dá bojovat

Atopický ekzém: jak se s ním dá bojovat

I při důkladné péči o pleť se nám občas nevyhnou různé kožní onemocnění. Některá jsou vyvolána v důsledku genetických predispozic, jiné vzniknou teprve během našeho života a mohou mít různé příčiny. Jedním z velmi nepříjemných kožních onemocnění je atopický ekzém.