verze pro tisk

Rtěnku, anebo lesk?

24. říjen 2011

Zatímco kdysi se rtěnka považovala za luxus, dnes už tvoří nedílnou součást kabelek většiny žen. A pokud v kabelce nenajdete rtěnku, pak alespoň lesk.

Rtěnku, anebo lesk?Rtěnku, anebo lesk?

Máte raději rtěnku, či dáváte přednost lesku? Kdy je lepší sáhnout po rtěnce a kdy se naopak zahalit do jemného tónu lesku? Vzhledem k tomu, že cena těchto líčidel není tak závratná, určitě je dobré mít obojí a vybírat podle aktuální příležitosti a nálady.

Rtěnka je výraznější a déle vydrží

Když se namalujete rtěnkou, budete mít jistotu déletrvajícího efektu, zatímco lesk je třeba neustále obnovovat, protože se vpíjí do rtů a lehce se otře.

Samozřejmě platí, že rty namalované rtěnku jsou opticky výraznější. U rtěnek je daleko více důležitější dbát na správný odstín. I když se vám nějaká barva třeba líbí, nemusí vám slušet a hodit se k šatům či k dané příležitosti.

Ani s leskem, ani se rtěnkou, se patrně nevyhnete zanechání otisků rtů na skleničkách. Některé rtěnky se sice prezentují jako neslíbatelné, ale nějaká ta šmouha na skle přeci jenom zůstane. V této souvislosti jsou vhodnější matnější typy rtěnek. Otisky redukujete i tak, že si rty na toaletě obtisknete do papírového kapesníku.

Tmavší a plné odstíny rtěnky vykouzlí sexy vzhled

Chcete na akci vypadat neodolatelně svůdně? Zvolte tmavé a plné odstíny červené, oranžové či hnědé! Jestliže se chystáte pouze na pohodovou dámskou jízdu s kamarádkami, můžete sáhnout i po roztomilých tónech růžové a meruňkové.

Lesk vás rozzáří

S leskem se musíte připravit na to, že si rty budete muset často upravovat a obnovovat. Na druhou stranu má ale lesk jedinečné kouzlo – je hravý a zábavný. I u lesku si můžete vybírat z více barevných variací, nebo sáhnout po bezbarvém lesku.

Lesky jsou univerzálnější a nemusíte přemýšlet o tom, zda se hodí k barvě oblečení a k příležitosti. Tam, kde rtěnka vypadá až moc přehnaně a zbytečně upoutává pozornost, tam se skvěle hodí právě lesk.

Vyplatí se mít obojí

Některé ženy používají výhradně jen rtěnky, jiné zase nedají dopustit na lesky.

Rtěnku a lesk ale nemusíme stavit pouze proti sobě, protože se umí i dobře doplňovat. Chcete využívat výhody obou z nich? Namalujte si rty rtěnkou a přetřete leskem!

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Čtěte také...

Rtěnku, anebo lesk?

Rtěnku, anebo lesk?

Zatímco kdysi se rtěnka považovala za luxus, dnes už tvoří nedílnou součást kabelek většiny žen. A pokud v kabelce nenajdete rtěnku, pak alespoň lesk.

Tipy pro oslnivý lesk vašich vlasů

Tipy pro oslnivý lesk vašich vlasů

Oslnivě lesklé vlasy jako z reklamy nemusí být jen sen. S našimi tipy a triky budou vaše vlasy zářit!


Pečujte o své rty

Pečujte o své rty

Která žena by nechtěla mít svůdné rty, vždyť rty jsou jednou z mnoha erotogenních zón na těle. Aby byly rty opravdu neodolatelné, je třeba jim věnovat i náležitou péči

Časté chyby v líčení a jak se jich vyvarovat

Časté chyby v líčení a jak se jich vyvarovat

Nevhodně zvolená barva make – upu, který je navíc špatně rozetřený, příliš mnoho tvářenky, kruhy pod očima,…To je výčet některých běžných chyb v líčení, kterých se spousta žen dopouští. V následujícím článku se dozvíte několik užitečných rad, které uplatníte při líčení tak, aby byl výsledek přirozen…