verze pro tisk

Líčení, které se hodí k vaší barvě očí

18. červen 2012

Čokoládově hnědé, oříškové, smaragdově zelené, nebo oči jako pomněnky...Všechny jsou krásné, ale jejich barvu můžete ještě více zdůraznit pomocí správně zvoleného líčení očí. Hodně žen dělá tu chybu, že se „otrocky“ snaží sladit barvu oblečení a očí. Nejenže to nevypadá tak úplně dobře, ale hlavně to nepodtrhne barvu vašich očí. Proto si přečtěte naše tipy, abyste příště věděli, jaké oční stíny se hodí k vašim očím.

Líčení, které se hodí k vaší barvě očíLíčení, které se hodí k vaší barvě očí

Líčení modrých očí

Vždy si pamatujte, že není jen jeden odstín modré, proto je důležité vybrat barvu očních stínů přímo pro váš odstín očí. Všeobecně se však dá říct, že ženám s modrýma očima velmi sluší kouřové líčení.

Tmavě modré oči

Jsou vaše oči safírově modré? Hraničí jejich barva s fialovou? Pokud ano, máme pro vás dobrou zprávu! Můžete nosit všechny barvy a dovolit si můžete i velmi tmavé oční stíny. Jen pozor na příliš světlé oční stíny, ty na vás nebudou vypadat dobře.

Světle modré oči

Pokud máte světle modré oči, možná už jste narazili na problém s výběrem barevných očních stínů a vhodného líčení očí. Ke světle modrým očím pasují světlejší odstíny, slušet vám budou i zlaté, nebo bronzové stíny. Vyhněte se příliš tmavému líčení očí.

Kovové líčení

Dalo by se říct, že bronzové, zlaté a stříbrné líčení se k modrým očím univerzálně hodí. Zvláště pokud jste opálená, bude tento make-up vypadat výborně.

Líčení zelených očí

Opět je třeba rozlišit několik odstínů zelené:

Tmavě zelené oči

Mají vaše oči tmavě zelenou až smaragdovou barvu? Jsou temně zelené? Pokud ano, tak vám budou slušet všechny tmavší odstíny. Výborně bude vypadat, pokud sladíte oční linky s barvou stínů. A naprosto výjimečně dobře se k vašim očím hodí čokoládově hnědé stíny.

Tyrkysově zelené oči

Mají vaše oči akvamarínovou, či tyrkysovou barvu? Zdají se být vaše oči trochu do modra? Pak se pro vaše oči vůbec nehodí tmavé stíny, v těch by krása vaší barvy očí zcela zanikla. Volte modré oční stíny, které krásně podtrhnou barvu vašich očí.

Líčení hnědých očí

Tmavě hnědé oči

Pozor na příliš tmavé líčení očí, to by váš pohled mohlo učinit moc nepřístupným. Je dobré používat kontrastní barvy – třeba čokoládově hnědou a béžovou.

Oříškově hnědé oči

K takovéto barvě očí se hodí odstíny fialové, hlavně lila. Dále také světlé barvy – slonová kost, béžová, meruňková, světle růžová. Avšak i bronzové oční stíny v kombinaci s hnědými linkami budou vypadat skvěle.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Čtěte také...

Líčení, které se hodí k vaší barvě očí

Líčení, které se hodí k vaší barvě očí

Máme pro vás tipy, jak se nalíčit tak, aby make-up podtrhl barvu vašich očí!

Spodní prádlo: Vyberte si to pravé pro vaši postavu

Spodní prádlo: Vyberte si to pravé pro vaši postavu

Chtěla byste si udělat radost a vypadat pěkně, ale nevíte, jaké oblečení si pořídit? Chcete si připadat alespoň na chvíli výjimečná? Zkuste tentokrát investovat do spodního prádla a vyberte si to pravé pro vaši postavu.


Elektronické cigarety: Levné kouření, které vás zbaví závislosti na nikotinu

Elektronické cigarety: Levné kouření, které vás zbaví závislosti na nikotinu

Přestat kouřit rozhodně není jednoduché. Nikotin je silně návyková látka a z tohoto důvodu většina kuřáků nedokáže přestat. Elektronické cigarety vám přinášejí novou naději.

Účesy z módních přehlídek, které můžete nosit i vy!

Účesy z módních přehlídek, které můžete nosit i vy!

Že se účesy z módních mol nehodí pro běžné příležitosti? To není tak docela pravda. Vybrali jsme pro vás ty nositelné a přidali jsme návod, jak je vytvořit.