verze pro tisk

Jednoduchá cesta ke krásným očím

27. červen 2011

Líčení očí je velmi oblíbenou částí dekorativní kosmetiky a existuje pro to hned několik důvodů. Jen dotek řasenky dokáže oči opticky zvětšit, zatímco barva je může okamžitě proměnit. Ať máte tvar a barvu očí jakékoli, vždy můžou pomocí správného líčení vypadat krásně.

Jednoduchá cesta ke krásným očímJednoduchá cesta ke krásným očím

Mnoho žen s líčením očí neexperimentuje, protože jim to připadá složité a časově náročné. Situaci může ztížit ještě velké množství přípravků na trhu. Proto Vám zde nabízím několik rad a triků, které vám mohou pomoci lépe si osvojit techniky líčení očí.

OBOČÍ

Mnohé ženy o své obočí dostatečně nepečují. Přitom obočí patří mezi nejdůležitější prvky v obličeji. Tvar obočí dodává našemu obličeji celkový výraz. Proto je důležité vědět, jak si ho správně upravovat.

Vytrhávání obočí

Co se týká trhání obočí je důležité, snažit se zachovat přirozený vzhled obočí. Mnohé ženy si obočí příliš vytrhávají. V mnohých případech je to naprosto zbytečné. Obočí vytrháváme pouze v oblasti nad víčkem. Obočí se nám opticky nadzvedne a otevře nám tím pohled. Nikdy obočí nevytrhávejte ze shora. Když se Vám zdá, že Vám chloupky zasahují příliš do čelní oblasti, obraťte se raději na kosmetičku, která Vám obočí odborně upraví a tvar, který vám vytvoří,si pak lehce můžete udržovat doma sama.

Barva obočí

K zvýraznění obočí můžete použít tužku nebo oční stín. Barvu vybírejte podle barvy Vašich vlasů, aby obočí vypadalo co nejpřirozeněji. Oční stín nanášejte štětečkem, ale pozor, ať se Vám nedostane na okolní kůži. Stín vytvoří přirozený efekt. Nebo můžete použít ořezanou tužku a nakreslit v obočí malé linky. Pak tyto linky lehce rozetřete čistou tyčinkou. Tím je zjemníte.

OČNÍ LINKY

Oční linky představují skvělý způsob, jak zkrášlit oči všech tvarů a velikostí. Pokud jste oční linky ještě nikdy nepoužívala a jste trochu nervózní, vyzkoušejte tuto techniku:

Posaďte se ke stolu se zrcadlem, které je dobře osvětleno. Do ruky si vezměte tužku na oči a loket si opřete o stůl, abyste měla paži i ruku pevnou. Oční linky by se měly malovat po nanesení očních stínů a před řasenkou.

Tekuté oční linky

Tyto linky se prodávají se štětečkem či houbičkou připevněnými k hlavě. Tento typ očních linek se neaplikuje tak snadno. Chce to trpělivost a pevnou ruku.

Tužka na oční linky

Pomocí tužky zvýrazníte své oči nejsnadněji. Důležité je, aby měla tužka dobře ořezaný hrot. Ořezání je také důležité proto, aby se tužka zbavila bakterií. Jemnou linku kreslete co nejblíže k řasám. Linky ve finále přejeďte ještě štětečkem. Linka se tím zjemní.

Linka pomocí očních stínů

Linky vytvořené pomocí očních stínů vypadají skvěle, protože vytváří velmi jemný mlhavý efekt. Malým štětečkem naneste stín pod dolní a horní řasy a na horní víčko tak, aby byly co nejblíže k řasám.

ŘASENKA

Existuje-li jediné líčidlo, které by si vzala žena na opuštěný ostrov, pak je to řasenka. Je to nejlepší způsob, jak zkrášlit řasy. Ženy si volí řasenky podle toho, jaký efekt chtějí na svých řasách vytvořit. Je jen na Vás, jaký typ štětečku si vyberete.

Zde nabízím několik rad pro dokonalé řasy. Začínejte malováním horních řas. Nejdříve je pročesávejte směrem dolů, pak zdola nahoru. Nejdůležitější je štěteček před přiložením k řasám jemně otřít. Zbytečně však do řasenky nepumpujte vzduch, protože tím řasenka rychleji vysychá. Používejte jemné nepravidelné pohyby, aby se Vám řasy nelepily k sobě. Pokud jste zvyklá líčit si i spodní řasy, pak konečkem řasenky pročešte dolní řasy ze strany na stranu. Při nanášení řasenky musíte mít pevnou ruku, a dokud je řasenka vlhká, nesmíte mrknout.

OČNÍ STÍNY

Oční stíny používáme ke zvýraznění očí a můžeme si vybírat ze široké škály barev. Barvy vybíráme ty, které se hodí nejlépe k našemu typu.

Základem při líčení očních stínů je nanesení světlého podkladového očního stínu na celé oko. Na tento stín pak začneme postupně nanášet tmavší oční stín. Můžeme na oko použít až tři různé barvy očních stínů. To je pro denní či večerní nošení maximum. Při použití více barev by byl celkový efekt přehnaný. Nejčastěji oko stínujeme tak, že do vnitřního koutku oka nanášíme světlejší stín, který postupně přechází do tmavého.

Oční stíny můžou mít mnoho konzistencí. Patří sem např. práškové oční stíny -ty jsou nejoblíbenější, krémové oční stíny, tužkové oční stíny a tekuté oční stíny.

Když se naučíte tyto velmi jednoduché, základní techniky líčení očí, budete moci dosáhnout s pomocí fantazie velkého množství vzhledů-od nejjednoduššího po nejvýstřednější.

autor: Marie Kučerová

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Čtěte také...

Jednoduchá cesta ke krásným očím

Jednoduchá cesta ke krásným očím

Líčení očí je velmi oblíbenou částí dekorativní kosmetiky a existuje pro to hned několik důvodů. Jen dotek řasenky dokáže oči opticky zvětšit, zatímco barva je může okamžitě proměnit. Ať máte tvar a barvu očí jakékoli, vždy můžou pomocí správného líčení vypadat krásně.

Oční stíny podle barvy očí

Oční stíny podle barvy očí

Jaké barvy se pro vaše oči nejlépe hodí? Vyznat se v barevné typologii není zrovna lehké, protože málokterá žena se může jednoznačně zařadit do určité kategorie. Nesnažte se tedy mermomocí najít, který typ jste a striktně se držet barevných pravidel líčení. Experimentujte. Zakázané barvy neexistují.


Líčení, které se hodí k vaší barvě očí

Líčení, které se hodí k vaší barvě očí

Máme pro vás tipy, jak se nalíčit tak, aby make-up podtrhl barvu vašich očí!

Zaručený recept na lesklé vlasy- Léty prověřené „babské“ rady

Zaručený recept na lesklé vlasy- Léty prověřené „babské“ rady

Vlasy, neodmyslitelný prvek naší osobnosti, na kterém si každý z nás velice zakládá. Naše vlasy dokážou již na dálku signalizovat okolí, zda jsou jejich nositelé zdraví. Co ale dělat v případě, že jsou naše vlasy nepoddajné, lámou se a po jejich lesku nezbývají ani stopy? Zaručené rady přímo od naši…