verze pro tisk

Jak si nalíčit oči?

6. červenec 2011

Každá z nás si určitě pamatujeme den, kdy jsme poprvé objevily kouzlo šminek. Barevné oční stíny lákaly k tomu, abychom je na sobě vyzkoušely. A to tak, aby byly co nejvíce vidět. Nezabývaly jsme se přemýšlením o tom, zda to děláme správně. Líčením očí si projde každá dívka.

Jak si nalíčit oči?Jak si nalíčit oči?

Postupem času přicházíme na to, jaké barvy a jaký styl použít proto, aby nám to slušelo. Správným líčením nejen očí ze sebe dokážeme udělat jiného člověka. Jak pomocí očních stínů skrýt všechny nedostatky a vyzdvihnout přednosti?

Malé oči

Máte-li malé oči, pak používejte hlavně světlé stíny. Ty oči rozjasní a zvýrazní. Není vhodné používat tmavé konturovací tužky. Jak s nimi oko orámujete, opticky ho naopak zmenšíte. Ideální je nakreslit si lehkou linku na horní víčko. To spodní pak zvýrazněte velmi světlým stínem, který vás rozzáří.

Linky na konci oka rozmažte do ztracena. Vsaďte na řasy-pokud vás příroda neobdařila hustými řasami, nebojte se použít několik vrstev zhušťující řasenky. Ale opatrně, méně je v tomto případě více.

Oddálit nebo přiblížit?

Potřebujete své oči posadit opticky dále od sebe? V tom případě postupujte následovně. Na celé horní víčko aplikujte světlý stín. Tmavý odstín přidávejte směrem ven. Do vnitřního koutku pak přidejte perleťové stíny světlounkého odstínu, které oči rozzáří. Tady si můžete vyhrát i s oční linkou, kterou se nebojte nakreslit širší. Obočí upravte do obloučku.

Trápí vás opačný problém? Tak si ke kořenu nosu do vnitřního koutku naneste tmavý stín a rozetřete doztracena.

Pod brýlemi

Pokud nosíte brýle, záleží na tom, zda jste krátkozraké či dalekozraké. Máte-li větší počet dioptrií na dálku, nemusíte se bát barev ani perleťových stínů. Oči pod těmito skly vypadají vždy menší, proto se držte návodu na líčení malých očí.

Co se týče barev, tady si můžete vyhrát, protože pod brýlemi na dálku nebudete vypadat nikdy zmalovaně. Skla totiž výsledný efekt potlačí. Dalekozraké dámy by měly naopak pamatovat na to, že dioptrie jim oči naopak zvětší a zvýrazní.

Jak se líčit na den a na noc

K běžnému dennímu líčení postačí lehké odstíny, slabá linka a řasenka. Někdo má to štěstí, že mu stačí i jen ta pouhá řasenka. Pokud vás čeká ale ples, nebo večer vyrážíte na diskotéku, nebojte se experimentovat. Zkoušejte více odstínů, barvy můžete míchat, vyzkoušet kouřové líčení, výrazné linky. Vždy ale berte v potaz příležitost, na kterou se chystáte.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2.25 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Čtěte také...

Jak si nalíčit oči?

Jak si nalíčit oči?

Každá z nás si určitě pamatujeme den, kdy jsme poprvé objevily kouzlo šminek. Barevné oční stíny lákaly k tomu, abychom je na sobě vyzkoušely. A to tak, aby byly co nejvíce vidět. Nezabývaly jsme se přemýšlením o tom, zda to děláme správně. Líčením očí si projde každá dívka. Postupem času přichá…

Jak vytvořit nahé líčení

Jak vytvořit nahé líčení

Také si pod pojmem nahé líčení představíte „žádné“ líčení? V tom případě jste na omylu. Nahé líčení je sice takřka neviditelné, ale jsou při něm zakryty všechny nedostatky, líčení je jemné a zcela přirozené. Jak se tímto způsobem nalíčit, to se dozvíte v tomto článku.