verze pro tisk

Časté chyby v líčení a jak se jich vyvarovat

17. duben 2015

Nevhodně zvolená barva make – upu, který je navíc špatně rozetřený, příliš mnoho tvářenky, kruhy pod očima,…To je výčet některých běžných chyb v líčení, kterých se spousta žen dopouští. V následujícím článku se dozvíte několik užitečných rad, které uplatníte při líčení tak, aby byl výsledek přirozený a dokonalý.

Časté chyby v líčení a jak se jich vyvarovatČasté chyby v líčení a jak se jich vyvarovat

Když nalíčíte výrazně určitou partii obličeje, další spíše utlumte, nechejte přirozené nebo jen lehce poupravte.

Pod make – up naneste vždy krém

Pod make – up či podkladový krém vždy nanášejte hydratační či jiný krém. Bojíte se, že se Vám pleť po krému bude moc lesknout? V tom případě použijte matující denní krém. Hydratovaná pleť je pro dobrý make – up základem! V opačném případě budete mít co dočinění s hrubou a dehydratovanou pletí se sklonem k vyrážkám.

Zvolte správný odstín make - upu

Tón make – upu by měl přesně ladit s barvou pleti, složení zase s typem pokožky. Důležité je, aby jej žena make – up dobře rozetřela, aby nevznikl efekt masky.

Při výběru odstínu si spousta žen zkouší make – up na hřbetu ruky – tam však může mít kůže zcela jiný odstín. Doporučuje se proto zkoušet make - up na hraně čelisti a za denního světla.

Zamaskujte kruhy pod očima

Některé ženy kruhy pod očima neschovávají vůbec, jiné zase používají příliš hutné korektory, které jsou určené spíše na pupínky a jemná pleť v okolí očí je pak zbytečně zatěžována. Další chybou je prosvětlení příliš světlým korektorem, takže okolí pod očima doslova svítí. Pod oči je nejlepší používat lehce nažloutlý nebo lososový korektor. Následně vše spojte make – upem po celé ploše obličeje.

S tvářenkou opatrně

 

Rudými kruhy na líčkách sice upoutáte pozornost, ale v tom nesprávném slova smyslu. Se zdravíčkem proto zacházejte jemně. Tvářenku nanášejte nejlépe pomocí kvalitního širokého štětce. Patří na lícní kosti směrem ke spánkům a neměla by se objevit až u koutků úst.

Čtěte také: Rtěnku, anebo lesk?

Pozor na příliš vytrhané obočí

 

Zde určitě platí, že méně je někdy více. V módě rozhodně není tenká linka a úzce vytrhané oblouky. Obzvláště po třicátém roce života obočí dorůstá velmi problematicky, navíc kolem padesátky zpravidla hodně prořídne a to už je na napravování chyb pozdě. Jestliže se domníváte, že máte obočí moc tenké, nechejte jej patřičně dorůst. Pokud se pustíte do dokreslování obočí, dbejte na přirozený odstín a vyvarujte se ostrých linií.

Pamatujte na to, že líčení má podtrhnout krásu ženy, nikoliv ji přetvořit na úplně jinou osobu!

Čtěte také: Trendy v líčení v roce 2015

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Čtěte také...

Časté chyby v líčení a jak se jich vyvarovat

Časté chyby v líčení a jak se jich vyvarovat

Nevhodně zvolená barva make – upu, který je navíc špatně rozetřený, příliš mnoho tvářenky, kruhy pod očima,…To je výčet některých běžných chyb v líčení, kterých se spousta žen dopouští. V následujícím článku se dozvíte několik užitečných rad, které uplatníte při líčení tak, aby byl výsledek přirozen…

Líčení, které se hodí k vaší barvě očí

Líčení, které se hodí k vaší barvě očí

Máme pro vás tipy, jak se nalíčit tak, aby make-up podtrhl barvu vašich očí!


Sport a líčení: jde to dohromady?

Sport a líčení:  jde to dohromady?

Některé ženy bez líčení nedají „ani ránu“ a nehodlají se ho vzdát ani při sportu. Pravdou je, že po výrazném nalíčení a po následném sportovním výkonu pak může tvář vypadat jako paleta barev nějakého malíře. Znamená to tedy, že při sportu psaní nepsané pravidlo absence líčení?

Jak vytvořit nahé líčení

Jak vytvořit nahé líčení

Také si pod pojmem nahé líčení představíte „žádné“ líčení? V tom případě jste na omylu. Nahé líčení je sice takřka neviditelné, ale jsou při něm zakryty všechny nedostatky, líčení je jemné a zcela přirozené. Jak se tímto způsobem nalíčit, to se dozvíte v tomto článku.