verze pro tisk

Líčení pro jarní a zimní typ

13. červen 2011

Nevíte jaké líčení zvolit? Vše se odvíjí od typového zařazení.

Líčení pro jarní a zimní typLíčení pro jarní a zimní typ

Zimní typ

Ženy zimního typu jsou zajímavé svými kontrasty. Proto jim sluší primární (čisté) barvy, které v přírodě nenajdeme. Mohou si dovolit kombinaci nejčernější černé s nejsvětlejší bílou.

Pleť: je velmi často bílá, porcelánová, jindy tmavší s olivovým odstínem nebo snědá s modrým či žlutým podtónem.

Vlasy: většinou velmi tmavé, černé, modročerné, hnědé, ale mohou být i světle hnědé nebo dokonce popelavě světlé.

Oči: jsou jasné a výrazné, vždy ostrý kontrast mezi duhovkou a očním bělmem – mají orámované panenky což dává očím téměř skleněnou krásu. Barvy jsou většinou modré, fialkovomodré, šedé, zelené, tmavohnědé nebo černé.

Zuby bílé a jejich konečky jsou téměř průsvitné.

Ideální barvy jsou chladné, čisté, nemíchané, kontrastní, zářivé i tzv.neonové barvy a také barvy, které vidíme na filtrech fotografických přístrojů.

Vzory: nepřehánět barevnost, stačí kontrast dvou barev. Např. Bílá a černá – šachovnicový motiv.

Doporučení

Vyhýbat se hnědé, zimní typ vždy lépe působí v černé nebo antracitové. Kombinujte je třeba s růžovou, ledově žlutou, azalkové barvy, třešňová, chladná ostrá fialová, lahvová zeleň, smaragdová, ledově modrá a barva noci. Mezi další barvy, které sluší tomuto typu patří modročerná, modř hořců, azurová, námořnická, indigo, také šeříkové barvy a všechny stříbřitě šedé, lesklé barvy.

Šperky: velkoplošné, blýskavé, nápadné, avantgardní, extravagantní, diamanty, brilianty, krystaly, štras, indický granát, černý onyx, černý jantar. Dále černé i bílé perly, mohou být i šedé, a to ve více řadách. Tmavozelený smaragd, platina, bílé zlato a lesklé stříbro.

Brýle: v plných, chladných tónech, které výrazně rámují skla.

Make-up: POZOR! Výraznému zimnímu typu příliš barev škodí. Podklad vždy lehký a světlý. Rtěnka v sytých barvách s použitím konturovací tužky a nádech růže na tvářích v tomtéž odstínu a k tomu jen decentní a jasný oční make-up. Výrazné buď oči nebo rty.

Pokud použijme výrazně červenou rtěnku, doplníme stejnou červenou i oděv či doplňky (kabelka, boty atd.)

Jarní typ

Ženy jarního typu působí jemně, vyzařují teplo a světlo. U jarního typu je důležité podtrhnout jemnost, vyhnout se ostré bílé a tvrdým kontrastům.

Pleť: je jemná, barevně nestejnorodá, přechází od slonoviny po barvu broskví. Je světlá, zlatavá, často s růžovým podtónem. Zdá se citlivá a často na slunci zrudne, ale i přes to dobře hnědne až do syté hnědi. Pokud má jarní typ pihy, jsou zlatohnědé.

Vlasy: jsou plavé, v barvě lnu, medu či slámy. Mohou být i rusé, jahodově červené nebo dokonce hnědé, vždy se zlatými odlesky.

Oči: bývají modré, modrozelené, šedozelené, zlatohnědé, zřídka mohou být i výrazně zelené nebo tmavohnědé.

Zuby u jarního typu mají barvu slonoviny.

Ideální barvy: měli byste nosit bílou barvu vaječných skořápek, smetanovou, okrovou, krémovou, nugátovou, barvu velbloudí srsti, meruňkovou, jemně korálovou červeň, lososovou, hráškově zelenou, jablkovou, mátovou, světlý tyrkys, jasný akvamarín, královskou modř i barvu nebe = modré odstíny se žlutým podtónem, jemnou jasně fialovou, z šedých barev jen teplou šedomodrou nebo teplou holubičí šeď. Černou barvu raději ne.

Šperky: slonovina, modrý safír, jemný tyrkys, narůžovělý korál, světlý jantar, krémové perly, žluté zlato s matným povrchem.

Brýle: odlehčené jemné pastelové barvy nebo bez obrouček.

Make-up: jemný a průsvitný, nic nepřekrývat, vyhnout se výrazným a kontrastním barvám.

Rty: meruňková, broskvová, korálová, humrově červená, světle hnědá, případně zemitě hnědorůžová.

Oči: měkké, mléčné stíny v pastelových tónech na víčku. Lososová, okrová, lipově zelená, tyrkysová, teplá růžová, teplá fialová, tužka v barvě duhovky, bílá kajalová tužka na dolním víčku. Řasenka může být barevná (zářivě modrá, světle zelená).

Oči i rty líčit stejně intenzivně.

autor: Jana Šaurová

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 8x


Čtěte také...

Líčení pro jarní a zimní typ

Líčení pro jarní a zimní typ

Nevíte jaké líčení zvolit? Vše se odvíjí od typového zařazení. Ženy zimního typu jsou zajímavé svými kontrasty. Proto jim sluší primární (čisté) barvy, které v přírodě nenajdeme. Mohou si dovolit kombinaci nejčernější černé s nejsvětlejší bílou. Na druhou stranu ženy jarního typu působí jemně, vyzař…

Jarní trendy v líčení - KOLEKCE ICONIC

Jarní trendy v líčení - KOLEKCE ICONIC

Kolekce ICONIC oslavuje velký návrat 60. let v podobě velmi sexy líčení a trendu geometrických vzorů v módě. ICONIC spojuje návrat do minulosti s nejmodernějšími technologiemi a přístupy v líčení. Klasickou eleganci intenzivně orámovaných očí a něžně ženských rtů oživují lehké moderní tóny.


Zimní bundy: Jak si vybrat ty nejslušivější?

Zimní bundy: Jak si vybrat ty nejslušivější?

Dny se stávají neustále mrazivějšími a vy uvažujete nad obměnou šatníku? Přemýšlíte o koupi zimní bundy, ale nevíte, která je pro vás nejvhodnější? Pak není nic jednoduššího, než si přečíst tento článek.

Jarní a letní trendy obuv

Jarní a letní trendy obuv

Stále ještě hledáte vhodnou jarní obuv pro každodenní nošení? Nebo se již poohlížíte po letní vycházkové obuvi?