verze pro tisk

Barevná typologie Vám pomůže zvolit vhodné líčení a oblečení

1. únor 2015

Nemůžete sladit svoje oblečení a styl s líčením a barvami? Pak Vám může poradit barevná typologie. Existují totiž různé typy lidí podle toho, jakou mají barvu odstínu pleti, vlasů, očí apod. Barevná typologie pak tyto skupiny dělí podle ročního období. Díky tomu budete lépe vědět, jaké barvy barvy se k Vám lépe hodí, jaké zvolit správné líčení.

Zdroj: pixabay.com/AdinaVoicuZdroj: pixabay.com/AdinaVoicu

Jak zjistit barevný typ?

Nejsnadněji se to zjistí při denním světle. Hlavním určujícím faktorem je pleť a oči. Pleť si při zkoumání odličte tak, aby byla zcela čistá a přirozená. Postavte se k zrcadlu a přiložte si k pleti papíry dvou barev - jeden se studenou, druhý pak s nějakou teplou barvou. V momentě, kdy u jedné z těchto barev budete mít pocit, že Vaše pleť vyniká, jde o typ barvy, kterou hledáte. Obdobným stylem pak následně zjistíte, zda jste typ podzimní, zimní, letní či jarní.

Ke každému typu pleti se hodí jiný styl oblečení a líčení.

Jarní typ

Ženy, které mají typ pleti jarní, mívají převážně bledou či narůžovělou pokožku. Oči pak bývají světlě či sytě modré, rty jemně načervenalé. V tomto případě upřednostňujte spíše jemný make-up, oční stíny nejlépe pastelových barev, řasenka se hodí modrá či například šedá. U výběru oblečení je nejvýraznější volba pastelových barev.

Letní typ

Letní typy pleti jsou převážně lehce olivové barvy, oči jsou šedé, tmavě modré či hnědéˇ, vlasy blonďaté či popelavé. U letního typu volme světlé odstíny make-upu, u tmavějších typů pak béžové odstíny. Co se týče oblečení, je nejvhodnější brát si na sebe šedé kostýmy a podobně tlumené barvy.

Podzimní typ

Pleť je v tomto případě broskové či zlatavé barvy, špatně se opaluje. Rty jsou výrazně červené, oči pak nejčastěji tmavě hnědé či zelené. Při výběru make-upu si vyberme spíše zlatavé barvy. U očních stínů by měly převažovat ty, jež mají teplé barvy.

Zimní typ

Tento typ logicky působí na první pohled velmi chladně. Pleť je bílá, oči modré, tyrkysové či oříškové. Rty mají namodralý odstín. Make-up volme velmi světlý, stíny pak nejlépe modré či šedéˇ, řasenka se skvěle hodí černá. I u oblečení bychom měli sáhnout po barvách zimní přírody.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 12x


Čtěte také...

Barevná typologie Vám pomůže zvolit vhodné líčení a oblečení

Barevná typologie Vám pomůže zvolit vhodné líčení a oblečení

Nemůžete sladit svoje oblečení a styl s líčením a barvami? Pak Vám může poradit barevná typologie. Existují totiž různé typy lidí podle toho, jakou mají barvu odstínu pleti, vlasů, očí apod. Barevná typologie pak tyto skupiny dělí podle ročního období. Díky tomu budete lépe vědět, jaké barvy barvy s…

Prodloužené řasy: Jaké lze zvolit druhy zakřivení řas

Prodloužené řasy: Jaké lze zvolit druhy zakřivení řas

Umělé prodloužené řasy jsou již několik let hitem. Mnohé ženy si takto vylepšují svůj vzhled, když se chystají vyrazit někam na společenskou akci. Prodlužování řas většinou nechávají na odbornicích v kosmetických salonech krásy, nicméně odvážné ženy si troufnou řasy nechat udělat třeba i od šikovnýc…


Jak zabránit vypadávání vlasů? Pomůže vám vlasová výživa CLINICAL hair-care

Jak zabránit vypadávání vlasů? Pomůže vám vlasová výživa CLINICAL hair-care

Trápí vás myšlenka, že vám dříve či později začnou vypadávat vlasy? Pak vězte, že se tomu dá do jisté míry zabránit, pokud vlasům a pokožce dodáte potřebné živiny. Ty obsahuje vlasová výživa CLINICAL hair-care.

Stylové značkové oblečení od MilanFashion

Stylové značkové oblečení od MilanFashion

V momentě, kdy ženy vycházejí do společnosti, chtějí vypadat opravdu krásně. Kromě líčení, skvěle upravených vlasů a vhodného make-upu je samozřejmostí vzít si na sebe také dokonalé oblečení. Ani krásně nalíčená žena se ve společnosti nebude cítit dobře, pokud na sobě bude mít laciné a obnošené šaty…